Muhabbet kuşu bakımı nasıl olmalı?

Daha fazla  
Arkadaşlar, 1 erkek 2 dişi muhabbet kuşu almayı düşünüyorum. Daha önce balık beslemiştim, hiç kuş deneyimim olmadı. Sizlere birkaç soru sormak istiyorum.
1) Kuşların sağlıklı ve uzun ömürlü olması için ne yapmalıyım?
2) Anı hava değişiminde etkilenirler mi?
3) Eşleşme olarak 1 erkek 2 dişi aynı kafeste uygun mudur?
4) Bazen eve akşam 8-9 gibi geldiğim oluyor. Kuşlar kendini yalnız hisseder mi?

Dikkatli bakmana bağlı ancak hastalanınca tedavi edilmezlerse genellikle ölen hayvanlar maalesef.

Su kaplarını, yemek kaplarını, kafesini temizleyip arada sırada banyo yaptırmanız ve kişisel bakımını yaptırmanız lazım. Mikrop kapıp ölmesinler dikkat edin.

Maalesef hassas hayvanlar. Dikkat etmek lazım. Küçük bebek gibiler. 🙂 en ufak hastalıktan maalesef kötü son yaşanabilir.

Sizce hint bülbülü mü almak daha iyi olur muhabbet kuşu mu? (Ele alıştırma vb şeyler düşünmüyorum eve neşe katsın ve hobi olsun eğleneyim amaçlı almayı düşünüyorum.)

Sizce hint bülbülü mü almak daha iyi olur muhabbet kuşu mu? (Ele alıştırma vb şeyler düşünmüyorum eve neşe katsın ve hobi olsun eğleneyim amaçlı almayı düşünüyorum.)
Muhabbet kuşu bence. Konuşmayı da öğretirseniz neşenize neşe katar.

Sizce hint bülbülü mü almak daha iyi olur muhabbet kuşu mu? (ele alıştırma vb şeyler düşünmüyorum eve neşe katsın ve hobi olsun eğleneyim amaçlı almayı düşünüyorum.)

Muhabbet kuşu bence. Gerek ufak hayvan olmaları ve ötmeleri 3 tane olması bayağı hobi olarak rahatlatır.

Arkadaşlar, 1 erkek 2 dişi muhabbet kuşu almayı düşünüyorum. Daha önce balık beslemiştim, hiç kuş deneyimim olmadı. Sizlere birkaç soru sormak istiyorum.
1) Kuşların sağlıklı ve uzun ömürlü olması için ne yapmalıyım?
2) Anı hava değişiminde etkilenirler mi?
3) Eşleşme olarak 1 erkek 2 dişi aynı kafeste uygun mudur?
4) Bazen eve akşam 8-9 gibi geldiğim oluyor. Kuşlar kendini yalnız hisseder mi?

1-Bakımını iyi yap, kafesini kirlendikçe temizle, muhabbet kuşları için satılan vitaminler var onlardan al çok sık vermene gerek yok.
2-Hava değişiminde tüy döküyodu benim kuş bunu yavaşlatan ya da tüy döktükten sonra tüylerinin daha hızlı çıkmasını sağlayan ilaç benzeri sıvılar var suluğuna katarak veriyosun bunu.
3-Eşleşme için fazla zorlama zarar verebiliyolar birbirlerine kafese 1 tane dişiyse erkek, erkekse dişi koy anlaşıp çifleşirse kalsın ama bunu yaptıktan sonra kendine alıştırman çok zor.
4-Eş koymayıp tek bırakıcaksan kafese eğlenip oynayabileceği oyuncaklar al özellikle ses çıkaran zarar görmeyeceği türden.

13 yıl boyunca baktığım bi muhabbet kuşum vardı eş almamıştım kafes dışına çıktığında peşimden ayrılmazdı.

Yeni konular

Geri
Yukarı