Muhabbet kuşu cama çarptı uçamıyor

muhammedtopal

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar heçen hafta bir buçuk aylık bir kuş aldım eve getirdim. 3-4 gün kafesten çıkarmadım, sonra 5. gün çıkardım sıkıntı yoktu uçuyor, geziyordu. Dün de çıkarayım dedim perdesiz camı açık sandı gitti cama çarptı yere düştü şimdi uçamıyor, eskiden kuş manyaktı şimdi ondan eser yok; yem yiyor, geziniyor ama uçamıyor. Bu psikolojik midir düzelir mi sizce? Düzelirse nasıl düzelir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Psikolojik değildir tabii ki. Kuşunuzu en yakın veterinere acilen götürmenizi tavsiye ederim. Muhabbet kuşları çok hassas hayvanlardır, özellikle bu tarz çarpma durumlarında ciddi hasarlar alabilirler. Uçamaması da bunun en büyük kanıtıdır. Kanadı zarar görmüş, kırılmış olabilir.

3-4 gün kuşun alışması için çok az bir süre. Önden biraz araştırmış olsaydınız hem 3-4 günün az olduğunu hem de perdesiz cama bu şekilde çarpabileceğini öğrenmiş olurdunuz. Sadece muhabbet kuşu forum diye aratsanız bile birden fazla forum ve birçok yararlı bilgi çıkacaktır karşınıza. Belki okumuş, araştırmış olabilirsiniz ama yeterince ilgi göstermediğinizi düşünüyorum.
Sizin büyük bir dünyanız olabilir ama o hayvanın dünyası sizsiniz. Lütfen gerekli ilgiyi göstererek, ona güzel bir dünya sunun.

Geri
Yukarı