Muhabbet kuşum cama çarptı

Türkball MKG

Hectopat
Daha fazla  
Az önce muhabbet kuşum cama çarptı. Çarptığında elime aldığımda çok garip bir ses çıkardı, hemen kafese koydum ne yaptığımı bilmiyorum.
Normalinden az hareket ediyor ama hareket ediyor ve bir köşeye çekilip uyuyor, korkma sesi de değişti ve normalinden daha çok korkuyor. Sağ kanadı biraz daha sağa kaydı.
Veterinere gitme imkanım maalesef yok.
Edit: Galiba yanlış baktım kanadında bir sıkıntı yok uçabiliyor

Son düzenleme:
Veterinere gitme imkanım yok demeyin hocam. Lütfen gidin. Bu hayvanlar hassas ve her şeye hastalanıp çöküyorlar. Yaşınız küçük ise ailenizle konuşun ve gidin. Ölünce dayanılmaz oluyor acısı. Konuyla alakalı olarak kafasını sert çarptıysa boynunu bile kırmış olabilir. Fotoğrafını çekip atma şansınız var mıdır?

Az önce muhabbet kuşum cama çarptı. Çarptığında elime aldığımda çok garip bir ses çıkardı, hemen kafese koydum ne yaptığımı bilmiyorum.
Normalinden az hareket ediyor ama hareket ediyor ve bir köşeye çekilip uyuyor, korkma sesi de değişti ve normalinden daha çok korkuyor. Sağ kanadı biraz daha sağa kaydı.
Hocam kanadına birşey olmuşsa mecburen veterinere götürmek zorundasınız. Eğer uçamıyorsa kanadına zarar gelmiş demektir. Kanadı kırılmışsa ve eğer veterinere götürmezseniz kuşunuz acı çeker.

Benim de çok muhabbet kuşum oldu çarpışmadan sonra bu tarz tepkiler hepsinde oluyordu biraz normal kendi hâline bırakın arada kontrol edin korkmanıza gerek yok ama yine de dikkatli olun.
Edit: kanadını görmedim pardon. Kanadında bir şey varsa veterinere götürmeniz şart.

Vetenerinere götüremeyeceksen neden aldın ki hayvanı yazık... Ailene ya da çevrenden birisine söyle yardımcı olsun veterinere götürmek için.

Veterinere gitme imkanım yok demeyin hocam. Lütfen gidin. Bu hayvanlar hassas ve her şeye hastalanıp çöküyorlar. Yaşınız küçük ise ailenizle konuşun ve gidin. Ölünce dayanılmaz oluyor acısı. Konuyla alakalı olarak kafasını sert çarptıysa boynunu bile kırmış olabilir. Fotoğrafını çekip atma şansınız var mıdır?
Cidden yok hocam çevremde olsa gideceğim ve telefon yanımda değil olursa atacağım.

Bilmediğim bir şekilde kanadı düzeldi galiba ben yanlış baktım kanadına ve uçabiliyor.

Kesinlikle git şakası olmaz can bu sonuçta ayrıca insan falan değil bu cama çarpınca nasıl etkileyeceğini anlamazsın veterinere kesin git ne olursa olsun.
Karşı şehre git diyorsun burada bakın yalan söylemiyorum olsa gideceğim.

Geri
Yukarı