Muhabbet kuşu cama yaklaşıldığı anda ötmeye başlıyor

467597

Hectopat
Arkadaşlar bu durumdan nasıl kurtulabilirim yardımcı olun ya. 1 yaşında dişi bir albino muhabbet kuşum var, normalde sağa sola uçma huyu yoktur iner masaya oyuncaklarıyla oynar uslu bir kuştur yani. Lakin son 2-3 haftadır bakın ne zaman cama yaklaşsak, ne zaman perdeyi çeksek (başka odanın perdesi de dahil) ve özellikle ne zaman camı açsak deliriyor hayvan. İnanılmaz derecede ötüyor cam kapanana kadar ya da perdeden uzaklaşılana kadar; artık problem olmaya başladı çünkü yaz geliyor ve camı açamıyoruz bu hayvan yüzünden, düzeltmenin bir yolu var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gündüzleri koyu sık gözenekli bir tülbent örterdik biz, o da karanlık, gece sanardı. Bir diğer yöntemde 11-12 gibi pencereler kapalıyken biraz dışarı çıkartıp enerjisini atmasına yardımcı olun bence, sonra kafese girince direkt mayışır zaten. ☺️

Dışardan başka bir türdaşının sesini duyuyordur. Benimkiler de öyleydi bir ara, sonra kesildi.
Farklı canlılar olduğumuz için mi bilmiyorum ama ben duymuyorum hiç ses, bir aralar vardı sanırım ondan dolayı cam açıldığında otomatik olarak orada başka kuşlar olduğunu sanıyor olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı