Muhabbet kuşu çok saldırgan

skyfalton31

Picopat
Merhaba, bundan önce en az 4 defa muhabbet kuşu sahiplendim yani tecrübe var. Geçen maç yaparken omzuna doğru serçe gibi bir şey geldi korktum çekildim duvara doğru carpacakken kurtuldu sonra arkadaşım yakaladı çok sakindi anneme verdim kafes falan aldık eski kuşumun yanına koyduk. Kafesi konuştular sabah babacık açtım hemen ezberledi ama bir olumsuz tarafı var, dün hiçbir şey demeyen kuş bugün adeta çıldırdı elimizi uzattık ısırdı annnem elini uzattı tutu bırakmadı zorla bıraktırdık. Babamın elini kanattı kuşları yan yana koyduk bu arada. Agresif olan kız sakin olan erkek sonra bu erkek kuşu ilk başta gagalarını çarpıştırdılar sonra bu agresif olan saldırdı ve çok zor kurtardık. Bu kuşu nasıl düzeltebilirim, kafesleri şu an yan yana biraz konuşuyorlar ama yan yana koyunca agresif olan çıldırıyor. Çene yapışı çok güçlü nasıl düzeltebilirim, elimizi uzatamıyoruz.

Resmi bu.

Dosya Ekleri

• IMG20230519100951.jpg
    IMG20230519100951.jpg
    121,9 KB · Görüntüleme: 63
  • IMG20230519100947.jpg
    IMG20230519100947.jpg
    137,3 KB · Görüntüleme: 64
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam zaten yeni geldi dediniz sizden korkuyordur normal bu biraz yemesi için elma falan vermeyi deneyin elinizden korkuyor çok normal. Elma verin elinize alışır tabii bunu 1 2 günde beklemeyin zaman gerek dişi kuşlar biraz daha sert ısırırlar zaten çok normal.

Dediğimi yaparsanız size güveni artacak en azından elinize direk saldırma girişiminde bulunmayacak.

Hocam zaten yeni geldi dediniz sizden korkuyordur normal bu biraz yemesi için elma falan vermeyi deneyin elinizden korkuyor çok normal. Elma verin elinize alışır tabii bunu 1 2 günde beklemeyin zaman gerek dişi kuşlar biraz daha sert ısırırlar zaten çok normal.

Dediğimi yaparsanız size güveni artacak en azından elinize direk saldırma girişiminde bulunmayacak.
Babamın elini kanattı bence normal değil

Hocam hayvan hemen geldiği gibi şıp diye alısşın, hiç bir şey yokmuş gibi ayak uydursun istiyorsunuz. Biraz bekleyin, aile ortamını görsün konuşmaları dinlesin aile üyelerini tanısın seslerinizi tanısın diğer kuşla kaynaşsınlar, yani zaman geçmesi gerekiyor sık sık önüne geçin onunla güzel bir ses tonuyla konuşun. Elinziden yem yedirmeye çalışın, bir bağ kurmaya çalışın kısacası. Isırmanın ve saldırmanın bir çözüm yolu olmadığını anlamalı.

Hocam sadece bir öneri isterseniz eski kuşunuzu 2 günlüğüne filan kafesin yanında tutun rahatlasın içinde ondan sonra ikisini de koyar kapağınıda açarsınız isterse çıkar.

Hocam hayvan hemen geldiği gibi şıp diye alısşın, hiç bir şey yokmuş gibi ayak uydursun istiyorsunuz. Biraz bekleyin, aile ortamını görsün konuşmaları dinlesin aile üyelerini tanısın seslerinizi tanısın diğer kuşla kaynaşsınlar, yani zaman geçmesi gerekiyor sık sık önüne geçin onunla güzel bir ses tonuyla konuşun. Elinziden yem yedirmeye çalışın, bir bağ kurmaya çalışın kısacası. Isırmanın ve saldırmanın bir çözüm yolu olmadığını anlamalı.
Elimle yem vermem imkansız kafese yaklaştığım an kafese vurmaya başlıyor ama ezberi iyi

Elimle yem vermem imkansız kafese yaklaştığım an kafese vurmaya başlıyor ama ezberi iyi
Şöyle düşünün, hayvan belkide hayatı boyunca hiç bir insanla temas etmedi ne el gördü ne parmak gördü ne şu an gördüğü şeylerin hiç birini gördü. Korkuyor doğal olarak her şeyden, zaman verin ona biraz ayrıca eğer elinize, parmağınıza sirke dökerseniz ısırmayacaktır.

Geri
Yukarı