Muhabbet kuşu kutunun içine girmiş

flasshyyxz

Femtopat
Daha fazla  
Bir tanıdığım askere gittiği için bana 7-8 yaşında dişi muhabbet kuşunu emanet etti (6 ay oldu) bugün bir kutunun içine girmiş köşede oturmuş bekliyordu, galiba yumurtlamaya çalışıyor fakat evde erkek kuş yok. Bir de halsiz gibi, acaba hasta mı? Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir tanıdığım askere gittiği için bana 7-8 yaşında dişi muhabbet kuşunu emanet etti (6 ay oldu) bugün bir kutunun içine girmiş köşede oturmuş bekliyordu, galiba yumurtlamaya çalışıyor fakat evde erkek kuş yok. Bir de halsiz gibi, acaba hasta mı? Ne yapmam lazım?
Veterinere götür depresyona girmiş olabilir. Yada kuşun sahibini arayıp soramaz mısın?

Konu hakkında çok bilgili değilim fakat erkek kuş olmasa bile yumurtlama zamanı geldiğinde boş yumurta çıkarıyorlar diye biliyorum. Halsiz ise suluğuna biraz elma sirkesi katabilirsin. Daldarısı alıp biraz verirsen neşesi yerine gelecektir. Kuşlar daldarısını çok severler. Şuan yaptığım araştırmaya göre kızgınlık döneminde olabilir, eş istiyordur muhtemelen. Eğer kuş yumurtlarsa yumurtayı alın ve kuşu yormayın kafesinde dursun.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı