Muhabbet kuşu salınmalı mıdır?

Muhabbet kuşları ayak uyduramaz diye biliyorum dışarıya evde besleyin elinizden geldiğince.
Boş konuşmayın. Bu tip kuşlar içeride beslenmeli.
Kuşun yürüyüşünde bir tuhaflık yok. Bir kere yatağın üzerine koydum çıkarıp.
Paytak paytak yürüyor normal bir kuş gibi.
Hocam zaman verin alışacaktır. 1-2 hafta sonra başlar sizi sevmeye. Benim kuşum 1 ay sonra gibi konuşmaya başladı. Geçenlerde kaçtı, Allah'tan zamanında bulabildim onu.

Hocam zaman verin alışacaktır. 1-2 hafta sonra başlar sizi sevmeye. Benim kuşum 1 ay sonra gibi konuşmaya başladı. Geçenlerde kaçtı, Allah'tan zamanında bulabildim onu.

Hocam mesajlara bakabilir misiniz bir de siz yardımcı olabilir misiniz kuş mantar mı sizce.

Hocam mantar var mı ondan supheleniyorum. Önceki mesajlarıma bakabilir misiniz ?
Gagasının ucunda beyazlık var.

Hocam merhaba.
Kuşumda sizce mantar mi var?
Bir bakar mısınız?
Telefonu görünce kaçıyor. Ama üst gagasını ucunda beyazlık var.
Yine tırnaklarının ucunda beyazlık var.
Halsiz yani aldığımız gibi değil. Aldığımız da kafesinde çok hareketli idi.
Ve sürekli kaşınıyor. Tüylerini yoluyor.
Sadece karışık yem ile besleniyor.
Uyuklarken kabarık ve başı eğik duruyor.
Komşudan aldığımız 3 plastik tünek ve bir kafes kullanıyorum.
Plastik tünekler üzerinde kuş kakası var ama temizlememiştim.
Dün de tahta tünek aldım.
Acaba bu 4 günde mantar mi kaptı ?
Bazen ayağını ısırmaya çalışıyor.
Yemek veriyorum bir daha yapmıyor.
Elimi kafese sokunca kabarıklık gidiyor.
Ve arada bir silk
Telefonumda görsel atmaya çalışıyorum ama tüm fotolar bulanık gözüküyor ve atılmıyor.
Atabilirsem atacağım. Yardım ederseniz sevinirim.
Gaga ucunda ve tırnak ucunda beyazlık hakkında bir fikrim yok, halsiz olması belirti olabilir, sürekli kaşınıyor derken ne kadar aralıklarla? Uyuklarken kabarık olması normal olabilir, ayağını ısırıyor gibi gözükebilir ama büyük ihtimalle ayağını kaşıyordur benim kuşum da yapıyor onu, elinizi kafese sokunca kuş korktuğundan kabarıklığı gidiyordur, arada bir silkeleniyorsa normaldir. Bir de kafesi temizlerseniz iyi olur. Siz yine de kuşçuya gösterin, hasta olabilir.

Gaga ucunda ve tırnak ucunda beyazlık hakkında bir fikrim yok, halsiz olması belirti olabilir, sürekli kaşınıyor derken ne kadar aralıklarla? Uyuklarken kabarık olması normal olabilir, ayağını ısırıyor gibi gözükebilir ama büyük ihtimalle ayağını kaşıyordur benim kuşum da yapıyor onu, elinizi kafese sokunca kuş korktuğundan kabarıklığı gidiyordur, arada bir silkeleniyorsa normaldir. Bir de kafesi temizlerseniz iyi olur. Siz yine de kuşçuya gösterin, hasta olabilir.
Yarin göturucem hocam. Dün temizledim ama elma sirkesi ile degil. Yarın elma sirkesi alıp temizliyecem. Ayak tırnakları ve gagası uzun.
Kuş dişi hocam. Gaga beyazlığını da bir veterinere götürüp baktırabilirsiniz, kuşçuya gitmeyin, dişi kuşa erkek demiş ben olsam vurardım.
Hocam peki nerden anladınız ? Dişi olduğunu ? Aldığım adam zaten kuştan anlıyor gibi değildi.

Geri
Yukarı