Muhabbet kuşu yıkanmıyor

Atahan Kutlu

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese iyi günler. Bir tane küçük bir kabın içine su doldurdum ve kafesinin yakınına koydum. Kendisi girmiyor, elime alıp suyun yanına götürdüğümde de kendi kaçıyor. Sizce suya nasıl sokabilirim onu?

İçine yeşillik koysan belki dikkatini çeker, onun dışında girmek istemiyorsa hiç sokma zaten.

Belki eski bir parfüm şişesine su doldurup sıkarsanız o zaman hoşlanır.
Hocam tüylerini ısırıp yoluyor bayağı. Kaşınıyor galiba. O yüzden yıkamak istemiştim.

Tamam işte girmemesi normal. O suyu alıyor, kanatlarını vs. temizliyor. Girmemesi normal. Kimi kuş girer; kimisi girmez. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi: Suyun içine yeşillik, sevdiği meyve & sebzeleri koyabilirsin.
Hocam suya değmiyor hiç kenarında bekliyor.

taze fasulye yiyorsanız evde, bir kabın içine koyun 2,3 avuç ve içine biraz su ekleyin yeşillik seviyorsa kendiliğinden gelir. Bizimli öyle geliyor en azından.
Herkese iyi günler. Bir tane küçük bir kabın içine su doldurdum ve kafesinin yakınına koydum. Kendisi girmiyor, elime alıp suyun yanına götürdüğümde de kendi kaçıyor. Sizce suya nasıl sokabilirim onu?

Kendisi girmiyorsa kafasına su gelmeyecek şekilde yıkayabilirsiniz. Ama suyun sıcaklığına dikkat edin. Kafasına da su gelmesin.

Yeni konular

Geri
Yukarı