Muhabbet kuşumun baş çevresinde tüy dökülmesi

Merhaba. Benim de aynı kafeste bir erkek bir dışı muhabbet kusum var ama gayet iyi anlasiyorlardi ama erkek olan gagakamis dışı olanın kafasını yaralamis oradaki türler de dökülmüş. Tekrar cikar mi ne yapmam lazım? Cevap verirseniz sevinirim.

merhaba şuan bende de aynı durum var, bu gün aldım bi petshoptan bebek kanatlarını kesmişler tüyleri güzel çıksın diye, çok hareketsiz ve kafasında bir kısımda tüy yok korkuyorum bir sorun olabilir mi?

merhaba şuan bende de aynı durum var, bu gün aldım bi petshoptan bebek kanatlarını kesmişler tüyleri güzel çıksın diye, çok hareketsiz ve kafasında bir kısımda tüy yok korkuyorum bir sorun olabilir mi?
Ürkütmeden kendini alıştırmaya çalış. Direkt elini daldırma ama elini tanıt mesela ama hafifçe, yavaşça. Birkaç hafta böyle böyle alıştır kendini sonra o alıştıkça sana gelecektir. Arada eline alırsın korkutmadan. Tüy dökmüş olabilir. 1-1.5 haftaya felan çıkar eğer sıkıntı varsa bir veterinere götür. Daha bebek, yeni ortam ve yabancı insanlar gördüğü için ürkmüştür illaki ama alışacaktır. Benim kuşumda öyleydi şimdi yerinde durmuyor maşallah.

Yeni konular

Geri
Yukarı