Muhabbet kuşumun boynu kapıya sıkıştı

Maalesef tahmin ettiğim gibi olmuş. Dakikaları kalmış diyemedim üzülme diye. Evlat gibi oluyorlar. Üzüntünü anlayabiliyorum. Başın sağ olsun. Yerine hemen başka muhabbet kuşu edinmeni öneririm. Yoksa kafes boş durdukça daha çok üzüleceksin. Minik bir muhabbet kuşu acını az da olsa dindirir. Kendini suçlama. Olacağı varmış.

Daha kuş alamayacağım sanırım. Ankayla birlikte ölen 9. hayvanım oldu. Fakat öbür ölenlerin biri ankanın eşiydi o 3 yıl yaşadı onun dışında HEP7-8 gün yaşayan civcivler vs. bu çok dokundu bana.

Daha kuş alamayacağım sanırım. Ankayla birlikte ölen 9. hayvanım oldu. Fakat öbür ölenlerin biri ankanın eşiydi o 3 yıl yaşadı onun dışında HEP7-8 gün yaşayan civcivler vs. bu çok dokundu bana.

Benim de kuşum vardı. Dedem öldükten sonra dedemin ruhu herhalde ona da dokundu ki birkaç gün sonra o da ölmüştü.

Kuşlar dediğim gibi narin canlılar. Bakımı kolay fakat yaşatması zor oluyor. Neden öldüklerine bazen anlam vermesi güç. Uzun zamandır ben de muhabbet kuşu beslemeyi bıraktım. Onun yerine kedim ve balıklarım var. Hamster'da güzel oluyor ama yaşam ömrü onların da az. 2 yıllık süreleri var. Hamster bakmayı da o yüzden bıraktım. Evcil hayvan istiyorsanız kedi, kaplumbağa ve balıklar olabilir. Balıkların ölmesi normal olduğu için çok üzmüyor.

Kuşlar dediğim gibi narin canlılar. Bakımı kolay fakat yaşatması zor oluyor. Neden öldüklerine bazen anlam vermesi güç. Uzun zamandır ben de muhabbet kuşu beslemeyi bıraktım. Onun yerine kedim ve balıklarım var. Hamster'da güzel oluyor ama yaşam ömrü onların da az. 2 yıllık süreleri var. Hamster bakmayı da o yüzden bıraktım. Evcil hayvan istiyorsanız kedi, kaplumbağa ve balıklar olabilir. Balıkların ölmesi normal olduğu için çok üzmüyor.

Hocam kaplumbağaların siyah renge saldırma videoları doğru mu?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (44).png
    Ekran Görüntüsü (44).png
    529,9 KB · Görüntüleme: 67

Geri
Yukarı