Muharrem ince: "dün gece 15000 başvuru aldık, gençler genel merkezde başvurulara bakıyor!"

• Konuyu başlatan 405668
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 157
  • Görüntüleme 7B
15.000 kişiyi görüp ince alır demek gerçekten kahkaha atmalık bir söz. Ben de 20.000 kişiyi toplayayım, bana da vhojens kazanır deyin o zaman. Zaten bu adam bilmem kaç bin oy alır, %5'i geçmez. 10 bin kişiyi de toplasan gözünüze büyük gelir zaten. Her göze büyük gelene kazanacak dediysek çok işimiz var.

Fatih altaylının 20 milyonluk anketinde de %45 almıştı.

Fatih altaylının 20 milyonluk anketinde de %45 almıştı.
20 milyonluk anket değil. 1.7 milyon kişi katılmış. Ayrıca Erdoğan %13 almış hocam :D. Kapsamlı bir anket değil. İyi Parti bile yok ankette. Gerçek oyları seçimde göreceğiz. Twitter'da yapılan anketler tam olarak gösteremez zaten hiçbir zaman. 6'lı masanın en az %40'ı var. %25 has CHP kitlesi %15 İyi Parti, HDP'den de kötüsü %5-6 oy gelse, %40'ı rahat geçer. 2. turda da alacağını düşünüyorum. Alamazsak daha da seçim falan olmasın zaten. Muharrem İnce'nın kendisi de biliyor zaten kazanamayacağını. Her partinin yaptığını yapıyor zaten, %0.1'lik parti bile kazanacağız der, klasiktir. Ha 2027'ye kadar oy oranını arttıracağını düşünüyorum zaten.

Eğer İnceye CHP genel başkanlığı teklif edilirse ve adaylıktan çekilirse, ne düşünürsünüz ?
Ben bunlar ile aynı yolda yürümem demişti, adaylıktan çekilirse kendisine inananları hayal kırıklığına uğratır.

Geçen sene Özdağ, bu sene İnce. Hayal kurmayın, pişman olursunuz gençler. Heyecanlısınız hatta bir çoğunuz ilk defa oy verecek ancak seçim veya siyaset sizin bildiğiniz gibi değil. Üç beş edit videosu izlediniz diye gaza gelip yelkenler fora demenin lüzmu yok. İlk turda İnce başkanınıza verin oyunuzu, akşamında ikinci turda "KK'ya basacağız" dersiniz. Ki İnce bakmışsınız Millet İttifak'ını destekler belli mi olur? Bakanlık falan kapar böylelikle, diğer türlü tek başına girip %5-7 alıp siyaset arenasından silinmesi kuvvetle muhtemel. İnce zeki bir adam, kendi adına bu formülün ne kadar doğru olduğunu tahmin edebilir diye düşünüyorum.

Peki üye başvurusu nasıl yapacağım? Benim E-Devletim yok yani hiç girmedim şifremde yok ve Ankara`da değilim.
Partinin kendi internet sayfasından üyelik başvurusu yapman mümkün.

15.000 kişiyi görüp İnce alır demek gerçekten kahkaha atmalık bir söz. Ben de 20.000 kişiyi toplayayım, bana da Vhojens kazanır deyin o zaman. Zaten bu adam bilmem kaç bin oy alır, %5'i geçmez. 10 bin kişiyi de toplasan gözünüze büyük gelir zaten. Her göze büyük gelene kazanacak dediysek çok işimiz var.
Siz konuyu iyi okumamışsınız. Yalnızca 15.000 kişinin desteklediği birisi cumhurbaşkanı adayı bile olamaz zaten. Bu olay parti adayını seçimle belirleyeceği için gelen başvuru sayısı. Yani Şu an aktif üye sayısı parti sözcüsü İpek Hocaya göre 105.000 ve daha da dönüş bekleyen bayağı bir online üyelik başvurusu var. (Bunun sayısını biliyorum ancak açıklamam doğru olmaz ve başvuranların belki diğer partilerle de üyeliği olabilir, yani üyelikleri onaylanmayabilir.)

Cumhuriyetimiz tarihinde bir ilki gerçekleştirerek tüm üyelerin partilerinin cumhurbaşkanı adayını seçmesi zaten ayrı bir demokrasi şöleni. 74 yaşına girip partisi tarafından da sevilmeyen onlarca seçim kaybedip, meseleyi kişiselleştirip de Erdoğan'ı en zayıf döneminde bile yenmesi meçhul birisine de ders olur umarım.

Son düzenleme:
Partinin kendi internet sayfasından üyelik başvurusu yapman mümkün.

Siz konuyu iyi okumamışsınız. Yalnızca 15.000 kişinin desteklediği birisi cumhurbaşkanı adayı bile olamaz zaten. Bu olay parti adayını seçimle belirleyeceği için gelen başvuru sayısı. Yani Şu an aktif üye sayısı parti sözcüsü İpek Hocaya göre 105.000 ve daha da dönüş bekleyen bayağı bir online üyelik başvurusu var. (Bunun sayısını biliyorum ancak açıklamam doğru olmaz ve başvuranların belki diğer partilerle de üyeliği olabilir, yani üyelikleri onaylanmayabilir.)

Cumhuriyetimiz tarihinde bir ilki gerçekleştirerek tüm üyelerin partilerinin cumhurbaşkanı adayını seçmesi zaten ayrı bir demokrasi şöleni. 74 yaşına girip partisi tarafından da sevilmeyen onlarca seçim kaybedip, meseleyi kişiselleştirip de Erdoğan'ı en zayıf döneminde bile yenmesi meçhul birisine de ders olur umarım.
Yalnızca 15.000 kişi destekliyor demiyorum zaten hocam. Destekleyenlerin 15.000'ini görünce "kazanır" diyenlere lafım. Yanlış anlamışsınız beni. Yalnızca 15.000 kişinin desteklediği parti olarak düşündüğümü düşünmeniz hata. O kadar saf değilim :D. Öyle olsa neden %5 civarlarından konuşayım, yaklaşık 1.5 milyon oy yapıyor :D.

Geri
Yukarı