Muharrem İnce oy bölüyor mu?

Muharrem İnce oy bölüyor mu?

• Oy verenlerin toplamı
    376
  • Anket kapandı .
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
HDP'ye herhangi bakanlık, herhangi bir yetki verilecek olsaydı dediğinize katılırdım. İyi Parti masadayken tek bir yetki bile verilmez HDP'ye.
@463895 bunu dediğinize göre partinin %5 bile alamayacağını düşünüyorsunuzdur.
Yani bilmiyorum. Son zamanlarda fazla patladığı için az çok alabilir gibi.

Oy bölmek diye bir şey yok hatta ne kadar fazla aday o kadar iyi.
İnsanların kafası hala nasıl basmıyor anlamıyorum. Senaryoyu yazıyorum;
-Diyelim KK ve RTE aday oldu başka aday yok, muhalefetteki insanlar benim istediğim kişi aday olmadı ben oy atmayacağım deyip RTE'nin kazanmasını sağlayabilir. Fakat 5-6 aday çıkarsa herkes gidip istediğine oy atar, 2 tura RTE ve KK kalınca bu sefer " benm istediğim aday yok" bahanesi geçersiz olur, çünkü senin istediğin aday 2. tura kalmamış, insanlar 2. turda gidip "benim seçtiğim aday şansını denedi, 2. tura kalamadı bari kalana oy vereyim der" ama aksi durumda niye benim istediğim aday olmadı kızgınlığı olur.

Hala seçim sistemini anlamamışlar için tekrar edeyim en çok oyu alan değil %50+1 oy alan kazanıyor yani tayyip %49 alsa 51 tane rakip %1 alsa yine tayyip kazanamıyor ve 2. tura kalıyor.

50+1 sistemde oy bölmek diye bir şey yok neredeyse. Hiçbir parti ilk turda %50 üzeri alamicağı için bu seçimde ikinci tura kalacak. İkinci turdada zaten Kk'yi destekliceğini açıkladı Muharrem İnce.

Artık öyle demiyor ama. Her şekilde ben 2.tura kalmalıyım öbür türlü riskli olur diyor artık.

Ayrıca bana verilen oyların hepsini Kemal'e taşıyamam diyor, yani 2.tur da destek verir mi vermez mi belirsiz.

Şu anda bölmüyor bence. Seçim iyice yaklaşınca bölüp bölmediğini anlarız. Muharrem'i ayakta tutan şey sosyal medya. Mesela normalde bir akım çıkar max 1-2 hafta durur. Fakat Muharrem İnce bayağıdır akımda ve hala öyle olacak gibi (yinede bu kazanamayacağı gerçeğini değiştirmez).

TikTok, Instagram Reels ile seçim kazanılsaydı Mustafa Sarıgül çoktan %60 almıştı bile :D. "Gençler yanımda, beni şöyle destekliyorlar böyle destekliyorlar" bunlar da sadece dediğin gibi TikTok ve Reels akım gazları. Evet, çok büyük bir genç ilk defa oy verecek. Fakat seçimin tam kaderini belirleyecek olanlar gençler değildir. O sokaklarda gördüğümüz amcalar, teyzeler, ninelerin belki de bu olaylardan haberi bile yok. Bu kadar iddialı konuşması tekrar 2018 senaryosu yaratabilir bence.

HDP oyları ile birinci turda Kemal Kılıçdaroğlu alabilir. HDP'nin destekleyeceği de kesin zaten.
Mustafa Sarıgül TikTok'ta adam akıllı izlenmiyor bile. Daha partisini bilen yok. Gereksiz abartıldı o da her zamanki gibi.

@463895 muharrem inceyi dinlerseniz genç kitlenin neden ona oy vereceğini anlarsınız.
Zaten malum parti %50'yi aşması aşırı zor şu an.
2 tur diye bir şey olması rahatlığıyla muharrem inceye oy verilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı