Murphy kanunları gerçekten doğru

acv

Megapat
Makaleler
1
Yer
Sehit Muhtar/Zambak Sok./Gumus Gerdan Apt./Beyoglu
Bunu bana söylettiren olay okulun son 1 haftasında olmuştu. Çok içtenlikle günlerimin iyi geçmesini ve bir arkadaşımla zaten samimiydik. Daha samimi olmamızı dua etmiştim. Bütün hafta normal değil, berbat geçti, aramızda da bir şey kalmadı hiç konuşmuyor. Buraya kadar normal elbet tesadüf olabilir. Son 2. gününde son günün iyi geçmesini dua etmiştim. Gerçekten isteyerek ettim ve hayatımın en rezil 3 gününden birini yaşadım. Duaya inanan biriyim ancak Murphy kanunlarına gerçekten inanmaya başladım ve ters gitme korkusuyla artık dua edemiyorum. Birkaç kanununu yazayım isterseniz.

- Bir şeyin istenmesi ile gerçekleşme olasılığı ters orantılıdır. (Hayatımı buna göre mi şekillendirsem).
- Bir şeyin birkaç şekilde ters gitme olasılığı varsa, hep en kötü sonuç doğuracak şekilde ters gidecektir.
- Ne zaman bir şeyden vazgeçseniz, vazgeçtiğiniz o şey size geri gelir (kesinlikle doğru).
- Bir şey ters gittiği zaman başka işler de gidecektir.

Bir de kendimden ekleyeyim isterseniz -_-

- Büyük tuvaletinizi yapacağınız zaman illa ki başkasının tuvaleti gelir (aşağı yukarı 40/100 doğruluk payı var, kendim görüyorum).

Son düzenleyen: Moderatör:
Yav yok denk gelmiş. :D Bu arada üçüncü madde aslında şu: Seveni üzerler üzeni severler. Biz böyle biliyoruz. :D

Keşke sadece tesadüf olsa. Ama bu birinci madde başıma çok fazla geliyor. Murphy kanunlarını öğrenmeden önce süper güçlerim var sanıyordum. Hani doğru beyin dalgasını yaydığın Zaman istediğin şeyi yaptırma falan.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı