Musallat.exe nasıl temizlenir?

Dark196

Centipat
Daha fazla  
Çantamda bir tane USB bellek vardı, Windows 10'un yanına Linux kurayım diye taktım içinde virüs tarlası varmış meğer. Malwarebytes'tan karantinaya aldım ama hala korkuyorum çünkü bu virüsler bayağı güçlü bildiğim kadarıyla. Sizce tamamen silinmiş midir?
(Yanlışlıkla musallat.exe'yi çalıştırmıştım ama MBAM engelledi.)

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    705,1 KB · Görüntüleme: 283
Son düzenleyen: Moderatör:
Kaspersky' nin İSO dosyası var onu indirip flash belleğe yazdır, sonra bios' dan başlat. bu bir işletim sistemi linux tabanlı flash bellek üzerinden çalıştırıyorsun uefi ye kadar her yeri tarıyor, normalde virüs programları sistem dosyalarına erişemezler.

Hiç uğraşmayın bence. Direk sıfırdan kurulum yapın.
Daha yeni yapmıştım
Kaspersky' nin İSO dosyası var onu indirip flash belleğe yazdır, sonra bios' dan başlat. bu bir işletim sistemi linux tabanlı flash bellek üzerinden çalıştırıyorsun uefi ye kadar her yeri tarıyor, normalde virüs programları sistem dosyalarına erişemezler.
Teşekkürler deneyeceğim

Bir virüsü kendi aracıyla silmenin mantıksız olduğunu düşünüyorum.

Yok hocam düşündüğünüz gibi bir şey değil, yapımcı arkadaş uzun yıllar önce yaptığı virüsten pişman olup tamamen temiz olarak bir temizleme programı çıkarıyor, hakkını helal et deyincede hakkımızı helal ettiğini sanıyor sanırım :D

Bir şey daha soracağım çalıştırdım ama çalışmadı MBAM direk engelledi yinede zarar vermiş midir?
Arkadaşlar teşekkürler hepinize içim rahatladı.😀

Bir şey daha soracağım çalıştırdım ama çalışmadı MBAM direk engelledi yinede zarar vermiş midir?
Ben onu her ihtimale karşı yap dedim ayda bir bu şekilde tüm sistemi tarıyorum, normalde endistüriyel bir sistem sana dediğim şey, zaten o virüs baya eski bence gerek bile yok kaldırmıştır virüs programı kaldırır onu.
Cracklı bir uygulama kurmuştum önceden nasıl oldu bilmiyorum sistem dosyalarına tojen bulaşmıştı her dosyanın bir tane .exe ismi ile 24 kb lık dosyalar oluşmuştu bilgisayardan 200 küsür virüs temizledim, bununla temizlemiştim.

Musallat.exe virüsü silme programı Virüsün kendi yapımcısının hazırladığı Silme aracı
Hocam bunu kullandığınız zaman daha daha virüs bulaştırıyor denendi onaylandı. O kadar garip ki okulun bilgisayarlarına kadar gelmiş virüsü bu program ile silmeye çalışırken virüsü daha da bulaştırdılar. Gerçi, bazı insanlarda yarıyor ise program bilmiyorum fakat bizimkinde yayılmaya devam etti. Hatta daha daha çok.

Hocam bunu kullandığınız zaman daha daha virüs bulaştırıyor denendi onaylandı. O kadar garip ki okulun bilgisayarlarına kadar gelmiş virüsü bu program ile silmeye çalışırken virüsü daha da bulaştırdılar. Gerçi, bazı insanlarda yarıyor ise program bilmiyorum fakat bizimkinde yayılmaya devam etti. Hatta daha daha çok.

Bilmiyorum USB flashlar ile çok işim olduğu için en çok ben karşılaşıyorum bu virüsle sanırım. Her denememde de bu araç işimi görüyor.

Arkadaşlar teşekkürler hepinize içim rahatladı.😀
Milattan önce kalma bir virüs gibi düşün. Sadece dosyaları kendi exesi ile değiştiriyor, dosyalara kendi exesini ekliyor. Onlara girmedikçe ve görev yöneticisinden kapatınca hiçbir etkisi yok. Sadece bazı dosyaları şifreliyor diye biliyorum ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı