Mutlu Olan Her Evde Aşk Mı Var ?

Mutluluk = Para
Neredeyse istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz istediğiniz ülkelere kolaylıkla gidebilirsiniz, istediğiniz elektronik eşyaları istediğiniz oyunları alabilirsiniz, Paraşütle atlayabilirsiniz, Güzel bir adaya gidebilirsiniz...

@Enes666 her şeyi paraya bağlamayın.
Belki çocuktur eve mutluluğu veren, karşılıksız sevgidir belki ultra lüks villada bulamayacağın mutluluğu verebilir bunlar. Tamam günümüz şartlarında neredeyse her kapı paraya çıkıyor, ufak ama mutlu bir hayatınız varsa gerisi önemli değil.

Aşk ilede mutlu olunur ama ben parayı tercih ederim. Ne göre para derseniz de türkiye gibi etin 45 TL olduğu bir ülkede kaliteli bir steak house'a gidip doyana kadar et yiyecek şekilde bir zenginlik derim. Bunu yapabilen adam zaten maddiyen rahattır.

Göğsünde bir ağrı hisset, yalnızsın yediğin steak house'u kimseye anlatamıyorsun, yiyorsun ama paran olduğu için yiyorsun.
Bir yandan gözlerinin içi gülerek sana bakan eşin var hayal et veletler falan masada makarna yiyorsunuz.
Bence bu bile fazla oldu anlatabildiysem.

Arkadaşlar niyeyse şöyle bir algı var paran varsa sağlıklı olamasın mutlu bir ailen olmaz falan neden böyle düşünülüyor?

Arkadaşlar herkes ya aşk vardır yada para demiş. Mutlu olmamız için illa para yada aşka ihtiyacımız yok. Ben 1 ay bir süre kadar arkadaşımla yaşadım. Birbirimize aşık değildik. Paramızda yoktu öğrenciydik ama mutluyduk.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı