Mutsuzum ve üzülüyorum

vusalaliyev

Hectopat
Yer
Azerbaycan, Baku
Selamlar. 13 yaşındayım. Uzatmadan konuya gireyim. Babamın ve annemin ölmesinden korkuyorum. Kendi kendime düşünüyorum nasıl olacak ne yapacağım? Düşünmemeye çalışıyorum ama olmuyor. Her gece yatarken düşünüyorum ve üzülüyorum. Sizce ne yapsam bu durumdan kurtulurum? Birilerinin ölmesini kabullenemiyorum. Dünya işte ne yaparsın.

Tabii ki de göreceksin, bir kur-an meali atsam okuyabilir misin, veyahut risale-i Nur'da okuyabilirsin.
Babam senin yaşındayken risaleyi okutmuştu inşallah bütün sorularının cevabını orada bulacaksın.

Atmasan iyi olur. Babam dinle kuranla ilgilenmemi istemiyor. Sevmediğinden değil sadece küçük olduğum için kafamın karışmasını istemiyor. Ders odaklanmamı istiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi bak, yanındalar ve olacaklar gibi düşün. Onlar yanındayken değerini bil. Elinden geldikçe onları mutlu etmeye çalış. İş işten geçtikten sonra ah vah etmek yaramıyor. Küçük yaşlarda aile bireylerini kaybetmek gerçekten travmatik bir şey olur gerçekten, düşünmesi bile korkutucu ama dediğim gibi düşünsen çok daha hayırlı olur senin için dostum.

Şimdi bak, yanındalar ve olacaklar gibi düşün. Onlar yanındayken değerini bil. Elinden geldikçe onları mutlu etmeye çalış. İş işten geçtikten sonra ah vah etmek yaramıyor. Küçük yaşlarda aile bireylerini kaybetmek gerçekten travmatik bir şey olur gerçekten, düşünmesi bile korkutucu ama dediğim gibi düşünsen çok daha hayırlı olur senin için dostum.

Değerlerini iyi biliyorum. Her dediklerini yapıyorum. Mutluyuz geçinip gidiyoruz öyle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar. 13 yaşındayım. Uzatmadan konuya gireyim. Babamın ve annemin ölmesinden korkuyorum. Kendi kendime düşünüyorum nasıl olacak ne yapacağım? Düşünmemeye çalışıyorum ama olmuyor. Her gece yatarken düşünüyorum ve üzülüyorum. Sizce ne yapsam bu durumdan kurtulurum? Birilerinin ölmesini kabullenemiyorum. Dünya işte ne yaparsın.

Kendine iş bul kafanı dağıtacak çalış işte veya başka alanda başka derdin olsun geçer. İşin yoksa aklına böyle düşünceler gelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı