MUX Switch olmayan laptop monitöre bağlanmasına rağmen FPS artışı olmadı

sertansari

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, başlıkta da yazdığım gibi her şeyi denedim ama 1 FPS bile artmadı. Bunu yapan insanların çoğunda bayağı bir artış olmuştu bazılarıyla bilgisayarım bile aynı hatta ama bende hiçbir tepki vermedi. Bilgisayarım Acer Nitro 5 AN517-54 i5 11400H RTX 3060.

İşin içinde bir sihir yok. GPU kullanımı %100'se büyülü şekilde %120'lere çıkıp FPS artışı sağlamaz. Bu yüzden ilk günden beri forumda diyorum MUX'u çok abartmayin diye.

O FPS artışı ekran kartının tamamını belli sebeplerden ötürü kullanamadığın durumlarda geçerli.

İşin içinde bir sihir yok. GPU kullanımı %100'SE büyülü şekilde %120'lere çıkıp FPS artışı sağlamaz. Bu yüzden ilk günden beri forumda diyorum MUX'u çok abartmayin diye.

O FPS artışı ekran kartının tamamını belli sebeplerden ötürü kullanamadığın durumlarda geçerli.

Zaten bilgisayar dahili olanı kullanıyor. Harici sanki hiç yokmuş gibi davranıyor. İçinde 3060 olmasının hiçbir faydası yokmuş gibiydi bende bir de bu yolu deneyeyim dedim ama yine bir sonuca varamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten bilgisayar dahili olanı kullanıyor. Harici sanki hiç yokmuş gibi davranıyor. İçinde 3060 olmasının hiçbir faydası yokmuş gibiydi bende bir de bu yolu deneyeyim dedim ama yine bir sonuca varamadım.

Oyun hangi oyun? Değerler tam olarak nasıl?

Oyun hangi oyun? Değerler tam olarak nasıl?

Oyun olarak genelde CS:GO, Valorant, FIFA23, CoD falan oynuyorum. CS tipi oyunlarda FPS en fazla 150'yi görüyor bazen 100'ün altına bile iniyor. Diğer grafiği esas alan oyunlardaysa zaten hep 100'ün altında hatta FPS drobu yiyorum.

Oyun olarak genelde CS:GO, Valorant, FIFA23, CoD falan oynuyorum. CS tipi oyunlarda FPS en fazla 150'yi görüyor bazen 100'ün altına bile iniyor. Diğer grafiği esas alan oyunlardaysa zaten hep 100'ün altında hatta FPS drobu yiyorum.

3060 ile CS 150 FPS alması normal gelmedi bana. 1660S Low da 300 alıyorum 1440X1080.

Afterburner'ı kur oyuna gir 15-20 dk oyna çık programın altında grafikler var çift tıkla onların ekran görüntüsünü çek at buraya yarın bakabilirim.

Atlanan noktalar var. Optimus bypass için monitörü harici ekran kartı üzerine bağlı bir görüntü çıkışına bağlamak ve Windows ayarlarından laptop panelini kapatmak gerekiyor (istisnai durumlar olabiliyor). Bu şekilde iGPU devre dışı kalıyor. Ayrıca MUX'un abartılı yok, hele arkadaşın oynadığı CPU temelli oyunlarda ciddi artış veriyor MUX veya Optimus bypass yöntemi. Bu arada Dual channel RAM mevcut mu?

Geri
Yukarı