MUX Switch'e sahip laptop önerisi

Bütçe
15.000

dionysoss

Kilopat
Daha fazla  
Aklımızda Acer gibi seçenekler vardı fakat MUX Switch'e sahip olmadığı için eledik. Arkadaşım rekabetçi oyunlar oynadığı için MUX Switch olmasını tercih ediyoruz. Bu fiyatta bildiğim 15k civarında Dell G15 var ekranı kötü olduğu için (120 Hz ve %45 NTSC oranı) biraz tam emin olamadık. Monster T7 v21.5 ve T5 v21.4 var, bunlarda da dGPU modunda hata alan çok kişi var ve yeni BIOS'la da çözülememiş gibi duruyor. MUX kullanılamayacaksa bir anlamı yok.

Bu 15-16k fiyat aralığı ve düşüğünde MUX Switch'e sahip önerebileceğiniz başka Laptop'lar var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
MUX Switch sorunu çift kanal RAM ile çözülüyor diye biliyorum. Bunun yerine çift kanal RAM kullanan dizüstü bilgisayarlar da bakılabilir gibi.

HP Omen 15 R5 5600H 8GB RTX3060 144Hz Buna 8 GB RAM eklenebilir mesela.
Monster Tulpar V22.1 i7 11800H RTX3060 Max-P 16GB 144Hz
HP Omen 15 R7 5800H 16GB RTX3060 144Hz

Ben yerinizde olsam V22.1'i secerdim. Bundan daha iyisi yok gibi bu bütcede. Ya da bahsettiğiniz iki üründen biri secilebilir ekran cözünürlüğünden dolayı. Ancak dizüstü bilgisayarlarda 2K ekrana gerek var mı soru isaretlerim var. Ben V22.1 alırdım sanırım islemciden dolayı.

1627344033441.png

1627344162217.png

1627344220572.png

Son düzenleme:
MUX Switch sorunu çift kanal RAM ile çözülüyor diye biliyorum.

Hocam pek öyle değil aslında. Baya bir fark var arada. Zaten her türlü çift kanal RAM kullanılacak iki şekilde de. Özellikle rekabetçi oyunlarda çok fark ettirdiği için (işlemci yoğunluklu olmalarından dolayı), almışken MUX switch'li alalım dedim. Ama MUX switch var diye de daha kötü bir ekran alınmalı mı (medya tüketimi için de kullanılacak çünkü) bu konuda çok şüpheliyim.

Hocam pek öyle değil aslında. Bayağı bir fark var arada. Zaten her türlü çift kanal RAM kullanılacak iki şekilde de. Özellikle rekabetçi oyunlarda çok fark ettirdiği için (işlemci yoğunluklu olmalarından dolayı), almışken MUX Switch'li alalım dedim. Ama MUX Switch var diye de daha kötü bir ekran alınmalı mı (medya tüketimi için de kullanılacak çünkü) bu konuda çok şüpheliyim.

Ekran olayı PC'yi ne için alacağınıza bağlı. Eğer profesyonel tasarımcı falan değilseniz bu ekran çok da kötü bir ekran sayılmaz yaklaşık 72% sRGB özelliğine sahip. Bence medya kullanımı için yeterli olacaktır.

Isınma problem değil çözüldüğünü biliyorum ama aklımıza ekran kısmı takıldı işte. 120 Hz problem değil çünkü kendi monitörümde 120 ve 144 arasında geçiş yaptığımda bir gram fark hissedemiyorum. Benim monitörüm %72 NTSC, ve renkleri kaliteyi çok beğeniyorum. %45 NTSC'de çok fark olur mu emin olamıyorum. Ne kadar profesyonel iş yapılmayacak olsa da önemli sonuçta panel kalitesinin iyi olması.

Isınma problem değil çözüldüğünü biliyorum ama aklımıza ekran kısmı takıldı işte. 120 Hz problem değil çünkü kendi monitörümde 120 ve 144 arasında geçiş yaptığımda bir gram fark hissedemiyorum. Benim monitörüm %72 NTSC, ve renkleri kaliteyi çok beğeniyorum. %45 NTSC'de çok fark olur mu emin olamıyorum. Ne kadar profesyonel iş yapılmayacak olsa da önemli sonuçta panel kalitesinin iyi olması.

Grafik tasarımı yapacaksanız durum farklı ama onun dışında pek fark olacağını düşünmüyorum.

Bunu anlamanın en iyi yolu canlı görmek bir mağzaya gidip %45 NTSC olan bir ekrana bakarak karar verebilirsiniz. Bu çok göreceli bir mevzu profesyonel kullanım olmadığında.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
belki bu video seçimde yardımcı olabilir.

Bunu anlamanın en iyi yolu canlı görmek bir mağzaya gidip %45 NTSC olan bir ekrana bakarak karar verebilirsiniz. Bu çok göreceli bir mevzu profesyonel kullanım olmadığında.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
belki bu video seçimde yardımcı olabilir.

Bende oyun (her zaman değil genellikle) + oyun programlama basit Unity asset çizimi için kullanacağım ondan benim için çok önemli değil genellikle monitöre ya da televizyona bağlı olacak bilgisayar anca yurt dışına ya da şehir dışına iş için gittiğim zaman ya da ofis dışı anlık bir yere gittiğimde lazım olacak. Bu fiyata başka düzgün marka bilgisayar bulmak zor Monster var oda sorunlu diyorlar.

Geri
Yukarı