MUX Switch'e sahip laptop önerisi

Bütçe
15.000
Tulpar T5 V21.4 15,6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook bu cihazı almıştım ekranı falan çok güzeldi performansı falanda iyiydi tek eksisi oyun tuşları haricinde diğer tarafların oyun sırasında çok fazla sıcak olmasıydı bununda nedeni ince ve 1.7 kglık ağırlığa sahip olması. Kasa kaliteside Premium hissi veriyordu ölü piksel çıkmasaydı kullanmaya devam ederdim ama ölü piksel çıkınca biraz soğudum cihazdan yine de alınabilir bir bilgisayar olduğunu düşünüyorum. Özellikle ekran kalitesi çok iyi ve 2K olduğu için tek ekranı 2 ekran gibi kullanabiliyorsunuz. Şu an Dell'e karar verdim ama her an tekrar bunu sipariş edebilme ihtimalim var açıkçası.

Tulpar T5 V21.4 15,6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook bu cihazı almıştım ekranı falan çok güzeldi performansı falanda iyiydi tek eksisi oyun tuşları haricinde diğer tarafların oyun sırasında çok fazla sıcak olmasıydı bununda nedeni ince ve 1.7 kglık ağırlığa sahip olması. Kasa kaliteside Premium hissi veriyordu ölü piksel çıkmasaydı kullanmaya devam ederdim ama ölü piksel çıkınca biraz soğudum cihazdan yine de alınabilir bir bilgisayar olduğunu düşünüyorum. Özellikle ekran kalitesi çok iyi ve 2K olduğu için tek ekranı 2 ekran gibi kullanabiliyorsunuz. Şu an Dell'e karar verdim ama her an tekrar bunu sipariş edebilme ihtimalim var açıkçası.

Bende bu 2 cihaz arasında kaldım ondan ay sonunu bekliyorum birazdaha ama tercihim Dell'den yöne yerinde servis hizmeti vs daha cazip geliyor.

Tulpar’da dGPU aktif edebiliyor muydunuz? Çok fazla siyah ekran alan kişiler gördüm, duydum. BIOS’la da çözülmüyormuş sanırım. Siz deneyimlemiş miydiniz?

Tulpar'da dGPU aktif edebiliyor muydunuz? Çok fazla siyah ekran alan kişiler gördüm, duydum. BIOS'la da çözülmüyormuş sanırım. Siz deneyimlemiş miydiniz?

Ben bunu bilmiyordum daha yeni öğrendim MUX olaylarını cihaz araştırması yaparken. O yüzden hiç deneme yapmadım maalesef.
Tulpar'da dGPU aktif edebiliyor muydunuz? Çok fazla siyah ekran alan kişiler gördüm, duydum. BIOS'la da çözülmüyormuş sanırım. Siz deneyimlemiş miydiniz?

Ama şöyle bir şey denemiştim o sayılır mı bilmiyorum Intel UHD ekran kartını disable yapıp sadece RTX 3060 açıkken Forza'yı açtım oyun kasıyordu.

Son düzenleme:
HP Omen 15 AMD Ryzen modellerinde MUX Switch bulunmuyor. Sadece Intel işlemcili modellerde mevcut. Birkaç gün önce i7-10870h RTX2060 FreeDOS 16.500 TL'ye stoklara girdi. RTX3070 olanında ise Windows10 var mağazada fiyat 20bini geçiyor. İki ekran kartı da 100W ama RTX3070 Max-Q daha iyi FPS veriyor. Ekranı 3ms ve 300Hz. dGPU aktif edildikten sonra NVIDIA Adaptive Sync ile yırtılmalar çözülebilir. HP Omen 16 serisi de tanıtıldı HP Türkiye'de modellerde bulunuyor ancak gelmesi zaman alacak gibi gözüküyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı