MX-4 Termal Macun Sonrası Isılar Aynı

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Noctua termal macunla aynı değerleri veriyor. Kötü diyorsunuz. Termal macun sonrası ısınma olduysa ya termal macunu ya çok sürdün ya da çok az sürdün.
İlk defa macun değiştirmiyorum. Daha önce değiştirmişliğim var. Yani sürerken bir sıkıntı yaşadığımı sanmıyorum.

Aynı konudan ben de başlık açtım normal olduğu söylendi. Stok macun 1 senedir duruyordu ve açtığımda mahvolmuş haldeydi. Ona rağmen birkaç derece farketti sadece. Ben ortasına boncuk şeklinde bırakıp soğutucu kapattım.

Bunun sebebi işlemci ve ekran kartı soğutucularının akıllı mod olarak ayarlı olması olabilir. Mesela belirli bir sıcaklığa gelince ısıyı sabitleme ve fanları ona göre ayarlama gibi. Bunu tam anlamıyla test etmek için fanları manuel olarak ayarlayıp macunları öyle kıyaslamak lazım.

Arctic MX-4 2019 edition adlı ürünü, ısınması ile ünlü AMD FX-6300 işlemcime uyguladığımda,
-stok fanı değiştirmem,
-çok ince bir katman halinde uygulamam,
-kasanın hava sirkülasyonunu sağlamam,
-kasanın yan kapağını açmam
-TurboCore vs ayarları kapatmama rağmen sadede 5 derece fark alabildim.
Adana sıcağında boşta 45 derecede duruyor. Oyun vs açınca hemen 50 üstüne çıkıyor.

Kısacası stok fanla çok bir fayda görememeniz çok normal. Bir de biraz bekleyin, tam performansı bir haftaya kadar gösteriyor macun.

Geri
Yukarı