Mx130 ile RDR2'den aldığım SS'ler

Hocam video linklerini atar mısınız bende kuzenimin laptopunda deneyeyim. Aynı ekran kartı var onda da.
Hocam yarın PCye geçiyorum. İsterseniz direkt settings.xml dosyasını atabilirim. Yararlandığım videoda bu şekilde:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ama bazı ayarların yüzdeliği bende pek etki yapmadı (AF 16x bende, global illumination High vb.)
Hocam ne tarz ayarlar ve hangi videolar?
Hatırladıklarım:
Doku: High
Global İllumination Quality: High
Tesellation:High
Fur Quality: High
Particle Quality: Ultra
Particle Lighting Quality: Ultra
AF: 16x
FXAA: Açık
TAA: Açık
MSaa: Kapalı
Gölge: Low
Yumuşak Gölgeler:High
Mirror Quality: Medium
Water Quality: Low
Water Reflection: Medium
Volumetric Lightning Quality: Medium
Tripple Buffer: Off
VSYNC:On
Decal Quality: Ultra

Hocam yarın PCye geçiyorum. İsterseniz direkt settings.xml dosyasını atabilirim. Yararlandığım videoda bu şekilde:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Ama bazı ayarların yüzdeliği bende pek etki yapmadı (AF 16x bende, global illumination High vb.)

Hatırladıklarım:
Doku: High
Global İllumination Quality: High
Tesellation:High
Fur Quality: High
Particle Quality: Ultra
Particle Lighting Quality: Ultra
AF: 16x
FXAA: Açık
TAA: Açık
MSaa: Kapalı
Gölge: Low
Yumuşak Gölgeler:High
Mirror Quality: Medium
Water Quality: Low
Water Reflection: Medium
Volumetric Lightning Quality: Medium
Tripple Buffer: Off
VSYNC:On
Decal Quality: Ultra

Bu ayarlarda 30 FPS alabiliyor olmanıza şaşırdım gerçekten, kartınız Witcher 3'te bile 720P düşük ayarlarda 30 FPS ancak veriyor. Şehirde FPS düşmüyor mu?

Bu arada adam bildiğin şu videodan yürütmüş her şeyi, videoda belirtmiyor mu bu durumu?

Bu ayarlarda 30 FPS alabiliyor olmanıza şaşırdım gerçekten, kartınız Witcher 3'te bile 720P düşük ayarlarda 30 FPS ancak veriyor. Şehirde FPS düşmüyor mu?
Witcher 3'te aldığım FPS yine 35-40tı
720p
Doku Ultra
HBAO+
Gölgeler Orta
Su kalitesi yüksekti
Diğer ayarları hatırlamıyorum ancak MSAA gibi ayar varsa (ağır veya çok FPS götüren) onları açmadan gayet akıcı oynadım ve 130 saat geçirebildim.

720p
Doku Ultra
HBAO+
Gölgeler Orta
Su kalitesi yüksekti
Diğer ayarları hatırlamıyorum ancak MSAA gibi ayar varsa (ağır veya çok FPS götüren) onları açmadan gayet akıcı oynadım ve 130 saat geçirebildim.
Sizin adınıza sevindim ancak şu olaya çok takıldım bu sefer de, bu arkadaş resmen yürütmüş tüm fotoğrafları ve verileri, en azından şu kanaldan aldım falan deseydi. Yine de şaşırdım MX 130 ile bu performansları almanıza, testlere baktığımda şehirde 15-20 FPS arasında dolanıyordu RDR2'de üstelik en düşük ayarlarda 720P'de.

Bu arada adam bildiğin şu videodan yürütmüş her şeyi, videoda belirtmiyor mu bu durumu?

Hocam bu videoyu da izledim
Bu videoda aynı rehberi Türkçeye çevirdiği için önerdim. Ancak Antisoreptic Filtering Yüksek çözünürlüklerde FPS'i etkilerken, 900p gibi ayarlarda FPS düşürmüyor.

720p
Doku Ultra
HBAO+
Gölgeler Orta
Su kalitesi yüksekti
Cidden aklım ermiyor. Aynı kartla Far Cry 5, GTA 5 gibi oyunlarda lowda 30 FPS zor görürken siz W3,RDR 2 gibi oyunlarda ultrada oynuyorum diyorsunuz.

Hocam 25-35 FPS arası FPS'lerle oynadım.
Ama kesinlikle gözümü rahatsız etmedi. Oyunda her şeyi lowa aldığımda 18 FPS ortalaması çıkınca şaşırmış ve indirdiğime pişman olmuştum. Ancak izlediğim birkaç video ile ince ayarlamalar yaparak oyunda harika bir görüntü kalitesiyle makul FPS değerlerini yakaladım.

Ölçümlerimi MSI Afterburner ile gerçekleştirdim.
Ortalama 31.
En düşük: 24.
En yüksek: 38.
Oyuna girdiğimde sonuçları paylaşmaya çalışacağım.

Zaten oynanmıyormuş 30 FPS oyunun tadı çıkmaz.

Cidden aklım ermiyor. Aynı kartla Far Cry 5, GTA 5 gibi oyunlarda lowda 30 FPS zor görürken siz W3,RDR 2 gibi oyunlarda ultrada oynuyorum diyorsunuz.
GTA 5 Very High 900p oynadım, oynuyorum da hala Online'da. (Ekleyebilirsiniz). Far Cry 5 oynamadım. GDDR5 ve DDR3 farkından kaynaklı olabilir. GTA V ve RDR2'yi kanitlayabilirim. Şu an PCmde mevcutlar ancak Witcher III'ü bitirdikten sonra yer açmak amacıyla silmiştim. Ama belgeler kısmında oynadığım ayarların duruyor olması lazımdı. Onu da paylaşabilirim.

Zaten oynanmıyormuş 30 FPS oyunun tadı çıkmaz.
Birçok AAA PS4 oyunu çöp o zaman.
Hocam bu videoyu da izledim
Bu videoda aynı rehberi Türkçeye çevirdiği için önerdim. Ancak Antisoreptic Filtering Yüksek çözünürlüklerde FPS'i etkilerken, 900p gibi ayarlarda FPS düşürmüyor.
Ekran kartınızın VRAM'i kaç GB?

Sorduğumda birçok kişi düşükte bile oynayamazsın demişti. Ancak ince ayarlamalar yaparak oyund 25. Saatimi bitirmiş bulunmaktayım.
Aldığım SS'ler de bu şekilde:
Hocam kart 2GB mı? Bende de 940MX var da performansını merak ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı