Çözüldü MX330 laptop düşük FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FIFFLAREN

Kilopat
1024x768 çözünürlükte130 FPS akıcı bir şekilde oynadığım Valorant 20-30 FPS'lere kadar düşmeye başladı. LoL'de 180 200FPS görüyordum. Fightlarda 80 90 oluyordu en fazla. Şimdi 30'a kadar düşüyor.

Intel i5-1035G1
8 GB RAM
256SSD.

Çözüm
Cihazın termal macun yenilemesi ve tozdan arındırılmasını öneririm. Ben sıcaklık kaynaklı hararet sorunu olduğunu düşünüyorum.
Abi evet sanırım sıcaklıktan. Bir soğutucu alıp denedim bugün, FPS'te ciddi artış gördüm. 18-20'lerden 70-90'a fırladı. Ama droplu tabi sabit değil.
PES optimizasyon sorunlu oyun. FIFA 21 emin olun daha akıcı oynarsınız ve aldığınız cihazda güç kısıtlama olup olmadığını öğren. Benim Lenovo da GPU işlemci hızı yarı yarıya çalışıyor mesela.

PES optimizasyon sorunlu oyun. FIFA 21 emin olun daha akıcı oynarsınız ve aldığınız cihazda güç kısıtlama olup olmadığını öğren. Benim Lenovo da GPU işlemci hızı yarı yarıya çalışıyor mesela.
Tam tersi. FIFA 21 sorunlu bir oyun. Pes 21'i akıcı oynarken, bilgisayarımın FIFA 19 kaldırmasına rağmen ağır çekim gibi sorunlar yaşıyorum. Bence oyunu MX 330'la çalıştırmıyor.

İşlemcinle alakalı. O işlemci sürekli throttling yapar bildiğim kadarıyla diğer kişilerde de böyle bir sorun vardı şunu dene bakalım:
Laptop şarj simgesine sağ tık>güç seçenekleri>hangi plandaysan plan ayarlarını değiştire tıkla>gelişmiş güç ayarlarını değiştir>işlemci güç yönetimi>en düşük işlemci durumu ikisi de %5 olsun en yüksek işlemci durumu ikisi de 99 olsun sistem soğuma ilkesi etkin olsun ikisi de.

Geri
Yukarı