MX450'li sistem GTA V'de düşük FPS veriyor

Masaüstü sağ tık.
Nvidia Denetim Masası
Sol altta bulunan "Sistem bilgisi" kısmına girerek, maksimum grafik gücü kısmında kaç watt yazdığını söyler misin ?

@batuhansarikap0555 Masaüstü ve Dizüstü denetim masaları farklı oluyor. Sistem bilgileri de benzer şekilde. Bahsettiğiniz değere büyük ihtimalle entegre GPU ayarlarından veya harici bir yazılım ile bakabilir.

Dizüstü olduğundan bu değerlerin ne işe yarayacağını anlamadım. Oyun fazla güç istiyorsa sistem ve oyun buna göre çalışacaktır. Masaüstü 70 alıyorsa bu yüzden dizüstü 10-20 FPS fark ederek daha düşük alacaktır. Frekans kısmayı dizüstü her türlü yapıyor. İstediğiniz kadar temizleyin ve termal macun yenileyin. Küçük bir kasanın sınıra dayanması için çok da bir şey gerekmiyor.

Oyun için tasarlanmayan o kaba kasalardan değilse her türlü ısınma sorunu yaşayacak. Bunu en fazla oyun ayarlarını düşürmek veya FPS sınırlayarak çözebilir. Elindeki ürün de oyunlar için tasarlanmış bir cihaz değil.

Sorun daha çok oynadığı korsan sürümün eski ve orijinal sürümün getirdiği güncellemelerin sistem için fazla gelmesi gibi duruyor. Ayarları düşürürken özellikle çimen kalitesini düşüğe çekin. Bu tarz ayarlar çok FPS düşürüyor. Günlük kullanım için olan bir dizüstü bilgisayarda, çok eski oyun olmasına rağmen GTA V yüksek kalite rahat oynayabileceğinizi sanmıyorum.

Son düzenleme:
Benim dizüstünde de ordan görebiliyorum. Belki marka model değiştikçe farklıdır. Oyuna girince de osd ekranında ekran kartı güç tüketimini seçip gözlemleyebilirsin.

Arkadaşlar uzun bir süre gözlemledim sıcaklık değerlerini. Genelde CPU sıcaklığı 75-80 derecelerde fakat 80 nin üzerine çok nadir çıkıyor. Ve CPU kullanımı %100. Gpu sıcaklığı yine CPU gibi fakat gpu kullanımı 1800 MB larda dolaşıyor. Ekran kartı VRAM'i 2 GB. FPS ise menüde 100 FPS lerde oyundayken 30-40 FPS. FPS i nasıl düzeltebilirim çünkü eskiden 60-70 FPS alıyordum eskiden dediğim ise 4 5 ay önce. Eskiden aldığım cs go değerleri şimdiki cs go değerleri ile aynı sorunun GTA 5 de olduğunu düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı