MX450'li sistem GTA V'de düşük FPS veriyor

Tamam, göz at de. Sonra oynayacağın oyunu seç. Sonra ekran kartını seç.

Senin ekranın tek farkı Dark mode olması niye kafan karıştı anlamadım.
Tamam hocam yaptım benim hatam kusura bakmayın.

Hocam dediğinizi yaptım nvidia denetim masasından ayarlamalar da yaptım fakat fps im 60 ın üstünde olmuyor. Her türlü şeyi denedim sanırım. Aşağıdaki görsel gta 5 in mx 450 ile çalıştığını gösteriyor.

Dosya Ekleri

• 1690722278992.png
    1690722278992.png
    338,7 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
Tamam hocam yaptım benim hatam kusura bakmayın.

Hocam dediğinizi yaptım NVIDIA Denetim Masası'ndan ayarlamalar da yaptım fakat FPS'im 60'ın üstünde olmuyor. Her türlü şeyi denedim sanırım. Aşağıdaki görsel GTA 5'in MX 450 ile çalıştığını gösteriyor.

Görünüşe göre ne yazık ki sıkıntın yazılımsal değil. Yüksek FPS aldığın dönemde laptopunu harici bir ekrana mı bağlıyordun yoksa kendi ekranını mı kullanıyordun? MUX Switch'i olmayan laptoplar güçlü bir ekran kartı olsa dahi renderladığı görüntüyü dahili ekrana işlemci APU'su üzerinden aktarır bu da performans kaybına yol açar.

Ayrıca,
Yüksek performans aldığın dönemden şimdiye kadar laptopuna bakım yaptın mı? Yapmadıysan laptopun tozlanmış ve boğuluyor olabilir. Laptopunun sıcaklığı değişmese bile boğulma durumunda işlemcin ve ekran kartın daha az elektrik tüketerek daha düşük performans verirler.

Görünüşe göre ne yazık ki sıkıntın yazılımsal değil. Yüksek FPS aldığın dönemde laptopunu harici bir ekrana mı bağlıyordun yoksa kendi ekranını mı kullanıyordun? MUX Switch'i olmayan laptoplar güçlü bir ekran kartı olsa dahi renderladığı görüntüyü dahili ekrana işlemci APU'su üzerinden aktarır bu da performans kaybına yol açar.

Ayrıca,
Yüksek performans aldığın dönemden şimdiye kadar laptopuna bakım yaptın mı? Yapmadıysan laptopun tozlanmış ve boğuluyor olabilir. Laptopunun sıcaklığı değişmese bile boğulma durumunda işlemcin ve ekran kartın daha az elektrik tüketerek daha düşük performans verirler.
Yüksek FPS aldığım dönemde oyunum hem crack idi hem de Windows 11 di. Laptopumu herhangi bir ekrana bağlamadan oynuyordum. Daha bilgisayarı Ocak ayının başında aldım ve tozlandığını düşünmüyorum. Bilgisayarımı nisanın ortalarında Windows 10 a çektim ve orijinal GTA 5 indirdim. O zamandan bu zamana GTA 5 40-50 FPS lerde dolanıyor. Windows 10 yapmadan önce yüksek ayarlarda bile 60-70 fps alıyordum. Ben oyunun şu an orijinal olduğu için yüksek FPS vermediğini düşünüyorum fakat başka bir sorunda olabilir. Tüm yanıtlarınız için teşekkürler hocam.

Yüksek FPS aldığım dönemde oyunum hem crack idi hem de Windows 11'di. Laptopumu herhangi bir ekrana bağlamadan oynuyordum. Daha bilgisayarı Ocak ayının başında aldım ve tozlandığını düşünmüyorum. Bilgisayarımı nisanın ortalarında Windows 10'a çektim ve orijinal GTA 5 indirdim. O zamandan bu zamana GTA 5 40-50 FPS'lerde dolanıyor. Windows 10 yapmadan önce yüksek ayarlarda bile 60-70 FPS alıyordum. Ben oyunun şu an orijinal olduğu için yüksek FPS vermediğini düşünüyorum fakat başka bir sorunda olabilir. Tüm yanıtlarınız için teşekkürler hocam.

Sizin tozlanmadığını düşünmeniz laptopun tozlandığı gerçeğini değiştirmez bakımını yapın hem laptop ömrü hem de sizin oyun zevkiniz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı