RTX 3060 sistem GTA V'de 16 FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 11
1060 6gb msa 2x, grass quality off, diğer ayarlar yüksekte sabit 60 fps alıyorum. Fxaa kapalı. Nvidia denetim masasından ektan kartının güç yönetimini dengel ya da yüksek performansa çevirmeyi deneyin.

PC'yi ilk aldıgımda yuksek FPS alıyordum butun oyunlarda ama sımdı hepsınde düşük.

Yaptığınız bir ayardan kaynaklı olabilir. NVIDIA ayarlarını bilmeden kurcalamak, hizmetleri kafana göre durdurmak, Regedit kafana göre düzenlemek olabilir sebepler. R3 3200G ve RX570 ile Full ayarlarda 60 sabit alabiliyorum ben GTA 5'te.

Ekran kartım 3060 ama GTA 5'te 16 FPS alıyorum yardım edin.

Dostum senin sorununu bikiyorum NVIDIA Denetim Masası'na gir ve orada GPU seçim yeri çıkacak yan sekmelerin bir tanesinde o seçim ekranına gelince ekran kartı modeli seç işlem tamamdır.

Reis hayır. Ciddi anlamda FXAA benzeri bir ayar var, çok FPS düşürüyordu.

Her neyse onu geçtim o zaman. Sadece GTA 5'te mi düşük FPS alıyorsunuz? @berat222x

Coni dediğin ayar MSAA, FXAA taş çatlasın 10FPS düşürür.

Ekran kartım 3060 ama GTA 5'te 16 FPS alıyorum yardım edin.

Coni Online moddamı o FPS'i alıyorsun Online modda optimizasyonu saçmalık çünkü ayarları düzgün yapmazsan ekran kartı kendini kullanmazsa düşük FPS alırsın ama tam tersi her şeyi açarsanda yine düşük FPS alırsın MSI Afterburner gibi programlara ekran kartının yüzde kaç kullanıldığına bak önce eğer %100 ise ayarları kısmaya başla eğer hala FPS artmıyor ama kullanımda düşmüyor ise başka bir sorun vardır. (Kısaca Amaç kullanımı fps düşmeyecek şekilde en yüksek kullanım yapmak)

Son düzenleme:
Arkadaşın belirttiği işlemcide dahili grafik var mı? Bilmediğimden soruyorum. Belki de onboard grafiği kullanıyordur? Bu arada bu 5. sayfaya kadar okudum her sayfada FXAA muhabbeti var çok boş doldurmuşsunuz konuyu...

Herhalde sistemi martilar soyleyecek.

Ben 2 sene önce GTX 970 ile 100 FPS'nin üzerinde oynuyordum donanımsal bir sorun olabilir ya da çözünürlüğünüz 4K falan ise 1080P'ye düşürün FXAA'yı MSAA'yı kapatın fazla olmamış siz PC'yi alalı ama yine de ekran kartı ve işlemci macunlarını yenilemenizi tavsiye ederim yoğun ısınmasıda performansı etkiliyor olabilir.

Geri
Yukarı