N11 İade İşlemleri

Cemal Gürsel

Hectopat
N11 üzerinden saz aldım ancak iade etmek istedim. İsim yazdırma talebinde bulunmamama rağmen ismimi yazıp "tekrar satılabilme özelliğini kaybetmiş" açıklaması ile iade talebim reddedildi. Az çok Türkçe bilen biri burada isim yazdırma talebinde bulunmadığımı anlar. Sadece ürünün uzun sap olanından istemiştim, diğer kişiler ile karışmasın diye kendimi tanıttım. İsim yazdırma talebinde bulunduğumu kesinlikle düşünmüyorum.

iade2.png

N11 canlı destek ile konuştuğumda bana mağazanın dediklerini tekrarladı, numarayı aldı kaydınız oluşturuldu falan dedi.

Oradan sonuç çıkacağını zannetmiyorum. Mağaza ürünü geri yollayacakmış bana. Tüketi Hakem Heyetine başvurmalı mıyım?

Çözüm
Mağazayı inceledim "isim yazdırmak ücretsiz" demiş. Sizden talep almadan isminizi yazmaları çok yanlış ve iade hakkınızı hiçe saymak için yapılmış bir adım olabilir. Zaman kaybetmeden Tüketici Hakem Heyetine başvurunuzu yapın. Büyük ihtimal olumlu sonuç alırsınız.
Başvurabilirsiniz fakat isim yazılma olayına emin olun. THH size verebilir bu durumda rahatlıkla.
Emin olun derken ne demek istediğinizi anlayamadım.
"Ürün üzerinde kişşiye özel isim yazdırılma talebinde bulunmuş bu ürünlerin aide ve değişimi mevcut olmaması sebebiyle ürün tarafınıza tekrar gönderim sağlanacaktır "
Mağazanın iadeyi reddedip bana verdiği cevap bu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı