N11 TeknoStok anakart iade

Makaleler
15
Yer
Ankara
Daha fazla  
İyi Sosyaller. Bir haftadır anakart iadesi ile uğraşıyorum. Anakart bu:

Başkasına topladığım sistemin bir anakartı. Anakart kutudan direk hasarlı çıktı. Fotoğrafları:

57FC8082-C357-455A-9FEB-D02EAEEC7AAD.jpeg

DD588607-CC77-4958-8FFA-E57CF87C241D.jpeg

119FF822-C39E-48AA-A4C0-E1BA490A7D6C.jpeg

D96C2910-B1F3-4AFE-8CFC-B5D97A0700F2.jpeg

Gördüğünüz üzere iki tane pin eksik. Ne olur ne olmaz belki sensör pinidir diyerekten işlemciyi taktım ve beklediğim gibi anakart işlemciyi görmedi 😀 Neyse oraları geçelim, asıl sorun şu. Anakart N11 TeknoStore üzerinden alındı. Anakartı iade edeceğim ama N11'in öyle rezalet bir sitesi var ki iade seçeneği yoktu, geldiğinde de kullanamıyordum. Mağaza ile iletişime geçtim, illa site üzerinden iade edeceksiniz dedi. Bunu dedikten sonra da ürün kaldırıldı ne hikmetse😀 Hadi neyse dedim, denedim ve bu sefer de kargo şirketi sıkıntı çıkardı. İade kodunun karşılığını bulamıyorlarmış… En sonunda tekrar aradım ve sonunda benim kargoyu ödeyerek göndermemi kabul ettiler. Bu sefer de dedikleri şey şu: Siz pinleri göremezsiniz ki nasıl arızalı olduğuna karar verdiniz, biz deneriz çalışırsa iade almayız. Ne yapmalıyım sizce? Benim 14 gün içinde koşulsuz iade hakkım yok muydu? İşin kötüsü anakart benim değil, başka bir sisteme takılacak. Anakartın parası da benden çıkacak…

Son düzenleyen: Moderatör:
@NipponChemiConKYCap Süreci bekleyin. Kendileri de kontrol ettiklerinde sorunlu olduğunu fark ederler, zaten siz de fark etmişsiniz. Bu süreçte hem teknik sorunu, hem de ürünü kontrol ediyorlar. Yani zaruri bir süreç bu anlayacağınız.

Ben de parayı bir an önce alıp yeni RAM almak için bu 14 günlük süreci sordum. Bazı tüketiciler kutu içerisinden ürünü alıp yerine aynı model ama bozuk olan farklı ürün koydukları için prosedür gereği kontrol ediliyor demişlerdi. Bu süre de öyle dükkana girdin, 2 sakika baktı tamam dedi gibi olmuyormuş.

Bildiğim kadarıyla zaten koşulsuz iade hakkı var 14 gün içerisinde. Yani korkmanıza gerek yok, @NESTER34 hocamın söylediği gibi söke söke alırsınız. Ben elimden geldiğince N11, Hepsiburada gibi sitelerden alışveriş yapmamaya çalışıyorum, hep bir sıkıntı çıkartıyorlar. Amazon adamdır.

@NipponChemiConKYCap Süreci bekleyin. Kendileri de kontrol ettiklerinde sorunlu olduğunu fark ederler, zaten siz de fark etmişsiniz. Bu süreçte hem teknik sorunu, hem de ürünü kontrol ediyorlar. Yani zaruri bir süreç bu anlayacağınız.

Ben de parayı bir an önce alıp yeni RAM almak için bu 14 günlük süreci sordum. Bazı tüketiciler kutu içerisinden ürünü alıp yerine aynı model ama bozuk olan farklı ürün koydukları için prosedür gereği kontrol ediliyor demişlerdi. Bu süre de öyle dükkana girdin, 2 sakika baktı tamam dedi gibi olmuyormuş.

Umarım öyle olur. Benim ürün iadesi başlattığım gibi ürünü satıştan kaldırmaları pek hoşuma gitmedi açıkçası.

@NipponChemiConKYCap Stok tükenmiştir, olağan bir durum bu. Sizin aldığınız yer belli, aldığınız zamana ait faturanız da var. Bozuksa her türlü iade almaları lazım.

Umarım dediğiniz gibi olur. Teşekkürler.

Daha demin konuştum satıcı ile, deformasyonu sizin yapıp yapmadığınızı bilemem dediler, servis raporsuz iade alamam dediler. Ne yapmalıyım? Dediğiniz kanun ve maddesi bu durumda da geçerli oluyor mu?

Son düzenleme:
@NipponChemiConKYCap Normalde servis işi bu süreçte yok, yani kanunda böyle bir madde ben göremedim. Ürünün hasarlı olduğu için belki kontrol amaçlı gönderilebilir ama buradan herhangi bir şey çıkaramazlar.

Pinler eksik gördüğüm kadarıyla. Bu direkt ayıplı ürün, hangi müşteri pinleri yerinden sökebilir ki? Yamuk olsa neyse de...

İşi yokuşa sürmekte de onların üstüne yok. Yani bu konuda, yeni alınmış ürünün ayıplı mal kategorisine girdiği için teknik servis kontrolü gerekmemesi lazım. Bunlar direkt öyle değerlendirmişler.

Bu konuda @BilgisayarKurdu daha net bilgi verebilir.

@NipponChemiConKYCap işte bu yüzden küçük satıcılardan alışveriş yapmamanız gerek satıcı farklı ama aynı yokuşa sürme taktikleri ayıpı onlar yapmış işi servise sürüp servisren rapor alamayacağınızı biliyorlar o yüzdrn servis diyorlar sizlere ikinci el bir anakart satmışlar bu süreçte ben satıcımı çok darladım ve kazandım iade almayacağını servis raporu diye tutturdu tüketici mahkemesine her yere gittim bayağı tartıştık sonunda iade aldı o günden beri küçük satıcılarla ilişkimi kestim eğer benim gibi yapışkan bir insansanız durmadan iletişim hatlarını arayın şikayet vara her yere tüm rezilliklerini yayın ve yaptığınız tüm şikayetleri satıcınıza bildirin korkmaya başlar iki buçuk atmaya başlar bu küçük satıcılar bir kere lekelendimi bir daha o firmadan kimse alışveriş yapmaz kurumsal olsa kimse takmaz ama küçük satıcı her yere şikayetinizi yazın korkutun tüketici haklarınizı bildirin en son çare THH kalır oda en az 6 ay sürer.

@NipponChemiConKYCap işte bu yüzden küçük satıcılardan alışveriş yapmamanız gerek satıcı farklı ama aynı yokuşa sürme taktikleri ayıpı onlar yapmış işi servise sürüp servisren rapor alamayacağınızı biliyorlar o yüzdrn servis diyorlar sizlere ikinci el bir anakart satmışlar bu süreçte ben satıcımı çok darladım ve kazandım iade almayacağını servis raporu diye tutturdu tüketici mahkemesine her yere gittim bayağı tartıştık sonunda iade aldı o günden beri küçük satıcılarla ilişkimi kestim eğer benim gibi yapışkan bir insansanız durmadan iletişim hatlarını arayın şikayet vara her yere tüm rezilliklerini yayın ve yaptığınız tüm şikayetleri satıcınıza bildirin korkmaya başlar iki buçuk atmaya başlar bu küçük satıcılar bir kere lekelendimi bir daha o firmadan kimse alışveriş yapmaz kurumsal olsa kimse takmaz ama küçük satıcı her yere şikayetinizi yazın korkutun tüketici haklarınizı bildirin en son çare THH kalır oda en az 6 ay sürer.

Satıcı büyük bir satıcı. Mağaza puanı da yüksek.

Yeni konular

Geri
Yukarı