N11 Marteknoloji satıcı fatura göndermedi ve ürün kusurlu geldi

XPLSG

Megapat
Makaleler
5
Merhaba.
10/03/2024 tarihinde Huawei Band 7 bileklik aldım, ürün kusurlu geldi ve iade ettim.
Ürün satıcıya geri gitti ve 14 gün geçmeden iade ettiğimde firma uzun süre sonra iade ettiğim için ve sözde kutunun kapalı olarak geldiğini söyleyerek iademi reddetti.
Bende karşı olarak N11 desteğe girdim beklenen olacak ki berbat müşteri hizmet ağı yüzünden herhangi bir sonuç çıkmadı, beni aradılar.
Yok elektronik ürün falan diye maval okudular söyledikleri tüm bahaneleri geri çevirerek iademi kabul etmek zorunda olduklarını söyledim.
Karşıdaki kadının da ses tonu düşerek iyi biz sizi sonra ararız dediler ve 2 gün geçti bir daha aramadılar.
Şu anda bileklik kargo şubesinde yatıyor ben de almayacağım. Fatura vs. firma hiçbir şey göndermedi N11'den iletişim numarası mail vs. her şeyi istememe rağmen yok gizlilik bilmemnesi diyerek yeniden geri çevirdiler.
THH'ye başvuru yapacağım fakat faturam vs. yok, satıcının adresini dahi vermiyorlar mesafeli satış sözlemesi yüzünden.
THH başvurusu dahi yapamıyorum N11'in sorumsuzluğu yüzünden.
Nasıl bir yol izlemem gerekiyor firmanın yorumları dahi spam yorum bu kadar şeyin arasında N11 bana hala iade talebini inceliyoruz ayağına bekletiyorlar kaç gün oldu hala ses soluk yok.
Satıcı marteknoloji öncelikle sizden bu firmadan uzak durmanızı öneriyorum ürünleri ucuz sattığına bakmayın kusurlu ve sıkıntılı ürünler satıyorlar.
THH başvurusu yapacağım fakat yeterli veriye sahip değilim N11'in kendi site sipariş numarası dışında faturam dahi yok firma yüzünden yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende band 8 alacaktım. N11 kuponları ile 700TL'ye geliyordu. 300+ indirim vardı. Yorumlar yüzünden almadım. Umarım bir çözüm bulursunuz. Geçmiş olsun.

Siz satın aldığınızda e-fatura mail adresinize gelmiş olabilir mi? Eğer gelmediyse bunu N11 müşteri hizmetlerinden istediğinizde size iletmek zorundalar değilse vergi kaçırmaktan bir farkı olmuyor. N11'e bunu ilettiğinizde ne cevap vereceklerini çok merak ediyorum. Gerçekten parayı gönderdiniz ve fatura yok mu?

Siz satın aldığınızda e-fatura mail adresinize gelmiş olabilir mi? Eğer gelmediyse bunu N11 müşteri hizmetlerinden istediğinizde size iletmek zorundalar değilse vergi kaçırmaktan bir farkı olmuyor. N11'e bunu ilettiğinizde ne cevap vereceklerini çok merak ediyorum. Gerçekten parayı gönderdiniz ve fatura yok mu?

E-fatura gelmedi.
N11're ilettiğimde bana destek kaydınızın önceliğini ilettim vs. gibi oyaladılar öncelik ilete ilete Türkiye'nin ekonomik sorunlarından bile daha öncelikli talebim oldu yani fakat nafile N11 beni aramıyor.
Firmadan fatura talep ettim geri dönüceklerini düşünmüyorum.
N11 satıcının iletişim adresini vermemekte ısrarcı adamlara iletişim adresi soruyoruz gizlilik diyorlar yani adı üstünde "iletişim adresi" olan bir şeyi benden gizliyorlar.
Çok uzun sürecek muhtemelen süreç.

E-fatura gelmedi.
N11're ilettiğimde bana destek kaydınızın önceliğini ilettim vs. gibi oyaladılar öncelik ilete ilete Türkiye'nin ekonomik sorunlarından bile daha öncelikli talebim oldu yani fakat nafile N11 beni aramıyor.
Firmadan fatura talep ettim geri dönüceklerini düşünmüyorum.
N11 satıcının iletişim adresini vermemekte ısrarcı adamlara iletişim adresi soruyoruz gizlilik diyorlar yani adı üstünde "iletişim adresi" olan bir şeyi benden gizliyorlar.
Çok uzun sürecek muhtemelen süreç.

Mal ve hizmet alımı karşılığında belgelerini istemelerine rağmen alamamaları durumunda ise 124 numaralı vergi ihbar hattına çağrı bırakarak veya “[email protected]” e-mail adresine yazarak veya dairemize şahsen başvurarak bu durumu bildirebilirler.

Mal ve hizmet alımı karşılığında belgelerini istemelerine rağmen alamamaları durumunda ise 124 numaralı vergi ihbar hattına çağrı bırakarak veya “[email protected]” e-mail adresine yazarak veya dairemize şahsen başvurarak bu durumu bildirebilirler.

Saat 22:00'dan sonra yazdım yani biraz geçti akşama kadar bekleyeceğim hocam.

Faturamı gönderdi firma.
THH başvurumu yaptım bakalım ne zaman sonuçlanacak.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı