N540 ve 1 GB RAM için işletim sistemi tavsiyesi

O kadar uğraşmaya gerek yok bu sistemin hacmi anca Windows 8.1 32 Bit'e ve hafif Linux dağıtımlarına yeter.

Bak Windows 8.1 32 Bit de iyidir, diğer arkadaşımızın da dediği gibi komutlar yazarak Windows 10 kullanmak da iyidir ama Linux kesinlikle kullanamayın.

Hangi ortam? Kurup, öyle dener misin?
Xfce ortamı ile kurulum yaptım.
Linux veya Windows ortamı olması fark etmeyecek. Sonuçta ek bir program veya uygulama yüklenmecek sadece bir tarayıcı olacak sistemde. İlledelinux veya 8.1 32 bit deneyebililirim. Tahminimce CPU ve gömülü GPU video oynatmakta zorlanıyor. Kuracağım işletim sistemi işlemciyi verimli kullanırsa sorunun kalkacağını düşünüyorum.

Bak Windows 8.1 32 Bit de iyidir, diğer arkadaşımızın da dediği gibi komutlar yazarak Windows 10 kullanmak da iyidir ama Linux kesinlikle kullanamayın.
Dayanaksız söylemlere burada izin veriliyor mu bilmem ama diğer forumda kesinlikle bu tarz söylemler barındıran mesajlar yerin dibine sokulurdu. Öncelikle bize neden kullanmamamız gerektiğini açıklaman gerek. Kaç senedir GNU/Linux dağıtımlarını kullanırım onu kullanmamam için bir sebep daha karşıma çıkmadı.
Hafif bir GNU/Linux dağıtımı bu bilgisayar için kullanılabilir.

Vallahi ne diyeyim helal size. Ne olursa olsun çok iyi savunuyorsunuz bu Windows'u. Microsoft aylık kaç dolar veriyor size? Rica etsem söyler misiniz?

Senin beceriksizliğin, herkesin beceriksiz olacağı anlamına gelmez. Argümansız seni yerin dibine batırırlar. Bu yüzden böyle boş cümlelerden önce düşünmeyi dene. Çok zor olmasa gerek, değil mi?
Xfce ortamı ile kurulum yaptım.
Linux veya Windows ortamı olması fark etmeyecek. Sonuçta ek bir program veya uygulama yüklenmecek sadece bir tarayıcı olacak sistemde. İlledelinux veya 8.1 32 bit deneyebililirim. Tahminimce CPU ve gömülü GPU video oynatmakta zorlanıyor. Kuracağım işletim sistemi işlemciyi verimli kullanırsa sorunun kalkacağını düşünüyorum.
İlledelinux JWM de dene. Ama ondan önce şu Mint Xfce'ni kurup, dene. Sürücü veya ISO kaynaklı olabilir. Eğer hala sorun çıkıyorsa Illedelinux JWM kur.
Ya Linux'ta uygulama indirirken, yok şu komudu çalıştarıcaksın, yok bunu yapacaksın. vindovs öyle değil. aç ve kahveni iç rahatına bak.
1. vındovs değil o.
2. Windows'ta da komut yazıyorsun. Sadece Windows'u oyundan başka bir şey için kullanmıyorsun. Ve komut girmiyorsun Linux'ta. Hatta Windows'la aynı seviyede komut girme özelliği.
Ve sen becerimoysan, herkes becermeyeceği anlamına gelmiyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı