N8005 Tablet Yavaş Şarj oluyor

Arseyus

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar N8005 tablet kullanıyorum ancak cihaz 20 saate anca Full şarj oluyor. Adaptörü kayıp çeşitli orijinal telefon adaptörleri denedim yine yavaş şarj aldı. Yazılım değiştirdim sorun düzelmedi. Geriye aklımda kablonun bozuk olma ihtimali var ancak memlekette kablo bulamadım.

Kablonun tipi iPhone benziyor modelini unuttum sormak istediğim ise yavaş şarj sorunun en büyük sebebi nedir? Kablodan olması olsalığı nedir? İlla kendi adaptörü olması veya orijinal kablosu olması gerekiyor mu?

İnternetten sipariş geçmek istiyorum ama kendi orijinal adaptörüyle beraber mi almak gerek mi yoksa kablo alıp başka bir orijinal adaptör ile sorun düzelir mi?

Şimdiden teşekkür ederim.

Sorun bence ya kablo da ya da batarya da.
Batarya ise sipariş geçerim de sorun anakart felan ise al başına bela.
Adaptörün özelliklerini atar mısın?
Orjinal adaptörü kayıp bir bilgim yok.
Evde çok kaliteli adaptörler var ancak sorun çözülmedi.

Adaptörün tipi için
Herhangi bir 5V 2A USB 3.0 özellikli 20₺ olan kablolardan alabilirsiniz. Hızlı şarj edecektir.
Kablosu kendi orjinal kablosu ama sorun kablosu zarar mı gördü yoksa kendi adapötürü dışındakilerini mi kabul etmiyor onu anlamadım.

Ayrıca sorunun bataryadan veya anakarttan olması olasılığı nedir onuda merak ediyorum.

Kablo memlekette yok olanda büyük ihtimal çakmadır.
Anladığım kadarıyla ilk iş illa ki farklı bir kablodan denemek değil mi?
Acaba kendi adaptörü olmadığı için yavaş şarj oluyor olabilir mi?
İnternetten alabilirsiniz kabloyu 20₺ ödeyerek. Kendi adaptörü olmasına çok fazla gerek yok. Adaptörünüzün üzerindeki yazılara bakın 5V 1A bile yazsa bile 20 saatte şarj etmez. Sizin en yüksek ihtimalle kablonuz bozuktur.

Geri
Yukarı