Nafaka Saçmalığı

KaraKartalw

Kilopat
Makaleler
14
Daha fazla  
Geçenlerde bu paylaşacağım yazıyı sosyal medyada gördüm. Bugün de televizyonda görünce buraya da paylaşayım dedim.

İlk önce olayı anlatayım. Bir kadın kocasından boşanmak istiyor. Boşanırken adamı ne kadar yolarım diye bir avukat sitesinde konu açıyor. Tabii hemen ardından sosyal medyada baya olay oluyor. Bugün de televizyon programları tartışıyordu. Elbet bazılarınız görmüştür.

379338

Başka bir yerde bu konuyu bulmuşlar. İlgili konu: nafaka ve mal paylaşımı hakkında bir kaç soru - Avukata Sor - Online Avukat

Bu nafaka sistemi zaten başlı başına bir saçmalık. Bir kadınla tanışıyorsun, evleniyorsun. Oldu bir gün anlaşamadın. Böyle işte adamın hayatını kaydırmaya bakıyorlar. Tabii dediğim herkes için geçerli değil.

Bu nafaka olayı zaten niye var orası ayrı. Pozitif ayrımcılık dedikleri şey bu. Hele ortada çocuk yoksa ben sana niye para vereyim ya? Üstelik şu konuda kadının yazdıklarını görünce iyicene korktum evlilikten. Adamın hayatı kayar bu ne böyle?

Ortada çocuk olsa çocuğun bakımı için para verilse ağzımı bile açmam. Kadının eli ayağı tutuyor. Gidip bir işte çalışabiliyor. Fakat bu kadına para veriliyor. Ne alaka yani? Ben niye o kadına bakmak zorundayım ki?

Şu kadına bak. Canı sıkılmış, ben boşanacağım diyor. Eee? Boşanırken de ne kadar alırsam o kadar iyidir diyor. İyi bari canımızı da al yedek canın olsun. Bu nedir böyle?

Gerçekten evlilik yapmadan önce iyi bir düşünün. Evlilik sözleşmesi falan o işleri yapmak lazım. Yoksa hayatınız kayar.

Not: Tabii her kadını bir tutmuyorum. Bu yazdıklarım yukarıdaki keneler gibi geçerli.
Fakat kadının eli ayağı tutuyorsa ve ortada çocuk yoksa nafakanın kaldırılması taraftarıyım. Şu an düzenlemeler ne halde bilmiyorum fakat büyük ihtimal yine aynı şekilde devam ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maaşın yarısını alacakmış, hanımefendiye bak sen. Otur, bir yerlerini büyüt. Eşek gibi çalışsın adam havadan sana maaşının yarısını versin. Kadın olmak vardı bu hayatta valla.

Biz eşit olmak istiyoruz, bizi ayırmayın, bize ayrıcalık yapmayın diyen kadınlar, buyurun. Mutluluk için mi evleniyorsunuz, erkeği sömürmek için mi?

Tabii ki herkes anlaşacak, sorunsuz bir evlilik geçirecek diye bir şey yok. Evlenmek gibi boşanmak da haktır ama bu şekilde kesinlikle değil. Bildiğiniz yasal yoldan erkeği dolandırma peşinde kadın.

Çocuk olsa nafaka verilebilir ama çocuk yoksa nafaka verilmesi ve istenmesi tam bir saçmalık. Ayağın, elin tutuyor. Sana yük olan bir çocuk yok. Git çalış herkes gibi.

Edit: Beyler korkulur bu kadınlardan...

Evlilik bir sektör haline geldi, ikiyüzlülüğün adı mantık evliliği oldu. Boşanma oranlarının çığ gibi büyümesi, evli çiftlerin yarısından fazlasının mutsuz olması, hiç evlenmemiş bekarların yaşamına evlenmeden devam etmekte ısrarlı olmaları ve giderek evlilikten soğumaları... Bu gidiş çok kötü. Bir evlenen pişman bir de evlenmeyen. :D Şaka bir yana, böyle bir dönemde evlenmek çok ciddi bir macera, hazırlıklı olun. :D

5 yıl da çözüm değil. 5 yılda kendine imparatorluk kuracak kadar sömürür zaten. Erkekleri koruyan bir kanun göremiyorum maalesef. Yazık. Bu medyaya yansıyan 1 örnek sadece. Bunun gibi birçok örnek var, çıkar üzerine evlenip böyle dolandırıcılık yapanların sayısı çok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı