Nafaka Saçmalığı

Bu devrin insanı aç gözlü aç. Hele bayanlar konusuna gelince kavun değiller ki koklayalım da ona göre alalım. İnsan evladıdır diye alırsın 2 dk. sonra sana dava açar sömürmeye kalkar. Neymiş efendim şu şu gerekçelerden dolayı bütün paralar benim. Allah Allah yapma ya.

Düğünde takılan para ve ziynet eşyaları hepsi ortaktır. Bir arkadaşımız belirtmiş evlenmek hak ise boşanmakta haktır. Ne tazminatı ne nafakası. Elin ayağın tutuyor git çalış dimi.

Kadının boşanması durumunda maddi kaynağı yoksa 5 yıl nafaka alması doğaldır. Ama bu kadın genç ise durum daha farklı olmalıdır. Kanun maddesine bir takım esneklikler eklenmelidir. Öyle her önüne gelen geçen Nafaka alacaksa işimiz var.

Genç bayanlar gidip çalışmalıdır. Hazıra konmamalıdır. O zaman hiç erkek evlenmesin böyle tür bayanların niyetleri erkekleri sömürmek ve taciz etmektir.

Sakin kafayla bir daha okudum ve olayın kurgu olabileceğini düşündüm. Bu kadar abartı istekleri mantıklı bir insan yapmaz veya yapsa bile kabul olmayacağının bilincinde olur. Bu konularda çok bilgim yok ama şöyle açıklayayım.

Ortada çocuk yok. Anlaşmalı boşansanız bile hiçbir mahkeme erkeğin maaşını yarısını nafaka bağlamaz kadına. Düğünde takılan altınlar kadınındır sanırım, ona bir şey demiyorum.

Çocuklu kadınlara bile nafaka olarak 400-500 TL gibi rakamların bağlandığını okudum internette. Çoğu kişi onu öderken bile sıkıntı yaratıyor. İlk mesajımda biraz fazla yüklenmişim kadınlara ama araştırınca biraz hak verdim onlara da.

Ama bu demek değil ki erkeği sömürme amacında olan kadınları savunuyorum.

Türkiye'de boşanmış kadınlar ''dul'' damgası yiyor. Psikolojik olarak yüksek anlamda olumsuz etkilenebiliyorlar. Bunu da göz ardı etmemeliyiz, bu da toplumumuzun pis düşüncelerinden biri.

Üniversite okumayı eğitim sanan bir topluluğun yazdığım mesajı eleştirmesi normal.

Üniversite ve eğitimli olmak. Bu ikisini bağdaştıran bir insanın benim kültürümü ve zihniyetimi düşünmeden önce kendisine bir bakması gerekli.

Üniversite okumak eğitimli olmak değildir. Diploma almak da eğitim değildir. Meslek eğitimi için okul var ama insanlık ve karakterlik okulu yok. Kişi insan olmadıktan sonra ne dersen boş.

İşte bunu idrak edemeyen insanlar için açılan konu bir örnek niteliğinde.
Trajikomik.

Şu devirde evlenen erkeğin aklı yok demektir. Niye evleniyorsun ki? Kadın mısın sen? İlla evliliği tatmak istiyorsan sevgilinle aynı evde yaşa, neden evlenip işin içerisine çok daha üst bir otorite olan devleti katıyorsun? Erkeklerin uyanmaya başlaması lazım.

evlilik teklifi.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu devirde evlenen erkeğin aklı yok demektir. Niye evleniyorsun ki? Kadın mısın sen? İlla evliliği tatmak istiyorsan sevgilinle aynı evde yaşa, neden evlenip işin içerisine çok daha üst bir otorite olan devleti katıyorsun? Erkeklerin uyanmaya başlaması lazım.

Eki Görüntüle 379373

İşte aradığım cevap. Evlenmek gibi saçma sapan şeyi yapacağına birlikte yaşayın dert yok tasa yok tabi evlenelim diye diretiyorsa zaten seni tuzağa çekiyordur karşındaki insan. Bunu dedim diye bana saldıranlar olacaktır ama haklıyım.

@FalconPolat Evlenmek isteyen kadına da saygı duyacaksın aslında. Sonuçta kadınların içgüdüsü her zaman erkeği sadakat bağıyla kendisine bağlayıp ilişkiyi öyle yaşamak. Bir kadın evlenmek istiyorsa tamam evlen ama benle değil deyip ayrılacaksın. Kadın seni tuzağa çekmeye çalışmıyor, kendi içgüdüsünün gerektirdiğini yapıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı