Namaz videosu açıkken namaz kılınır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Önemli olanın niyet olduğunu düşünüyorum. Bence kılınır. (Öğrenmek için)

Namazdaki hareketlerden bahsediyorsanız onun için en iyi öğrenme yöntemi namaz kılanları izlemek. Duaları bilmiyorsanız 1-2 tane kısa olan dua ya da sureyi ezberleyip kılın, diğer sureleri de öğrendiğiniz zaman tam olarak kılarsınız.

Hocam surelerden bahsediyorsanız bazı imamlar hatimli namaz kıldırırken önlerine Kur'an-ı Kerim koyarlar yani önünüze koyarsanız namazınız eksik olmaz bir problem olmaz. Çoğu imamdan daha bilgili ve eğitimli olduğumu düşünüyorum istediğinizi sorabilirsiniz.

Açıkcası mezheplere göre ibadetlerimi yapmayan biri olarak namaz videosunu bol bol izleyip ezberlemenin daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.
Bana göre iman sadece Allah ve insan arasındadır, Kur’an öğrenmemiz için gönderilmiş bir kitaptır. Anlamak için yardım alınabilir tesvir vsden ama genel olarak Allah ile insanın kendisi arasındadır.
Zaten 5 tane dua ezberleyeceksin en fazla, 1 haftaya hepsini halledersin.

Haşa, Kuran din kitabıdır. Onu bir kategoriye koymak yanlıştır.
Kuran okumadığınız nasıl da belli oluyor. Üzücü.
Bu yüzden tefsir vardır.
Tefsirlere bakarsanız diğer mesajımda paylaştığım Diyanet açıklaması gibi birbiriyle çeliştiğini çok rahat şekilde söyleyebileceğim ifadeler geçer. Hangisine göre amel edeceksiniz?
Şiir gibi herkes farklı anlamlar çıkarabilir demiş bence.
Yok, yani aslında hem o hem de edebi açıdan da öyle. Harekeler olan Arapça bir metni o serilikle okuyamazsınız, o serilikle ezberleyemezsiniz.

Haşa, Kuran din kitabıdır. Onu bir kategoriye koymak yanlıştır.
Yeri geldiğinde herkes tarafından aynı ve sabit bir anlam çıkarılmasının güç olduğuna değinilmek istenmiş. Bazen aynı bölümü okuyan farklı kişilerin farklı şekilde anlaması gibi. Bu sizin yaptığınız gibi haşa denilecek bir neden değil, bu duruma halihazırda din adamları bile sıkça değiniyor. Bu bağlamda kategoriye koyulduğu falan yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı