Düzenli namaz kılamamak

maykıll

Hectopat
Makaleler
3
Düzenli bir şekilde namaz kılamıyorum. Her şeyin farkındayım, bu dünyanın geçici ahiretin gerçek olduğuna ama 1 ay 1.5 ay kılıyorum tekrardan geri bırakıyorum.
Benim gibi olmuş da çözen kardeşlerim yardım edin.
Namaz kıldığım zamanlardaki içimdeki huzur, güven hiçbir zaman olmuyor. O zamanlarımı çok istiyorum. Başlayamıyorum.

Efendim lütfen buraya konu açmak yerine namazınızı kılar mısınız? Belki ahirete götürdüğünüz sevaplarla bize bir bardak su ikram edersiniz. Şaka bir yana seni engelleyen bir şey yok kendine söz ver ve artık düzenli olarak kıl namazlarını.

Bende düzenli kılamıyordum, çünkü uzun süre kılınca canım sıkılıyordu. Sadece farz vakitlerini kılabilirsiniz, ben öyle yapıyorum.

Namaz kılabilsem keşke yarın kılıcam diyordum. 1 buçuk yıl geçmiş halen yarın kılacağımı düşünüyorum, Allah ıslah etsin beni farkındayım bir de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nefsine ağır geliyor tıpkı benim gibi. Şu an cumaya gitmek bile zor geliyor bana umarım düzeliriz çünkü hayat kısa.

Hocam cumalarda sorun yok. Kaçırmam vakit namazlarım da başlayınca 1 ay güzel gidiyor. Sonrasında otomatik bırakıyorum.
İşlerim rast gitmiyor, huzursuz oluyorum. Namaz kılmayınca çok denedim.

Belki de hiçbir şeyin farkında değilsindir.
Cemaat yurtlarında zorunlu diye biliyorum, istersen oralara katıl. Neticede ahiret daha önemli bizim gibiler için. Allah kabul etsin. Ben her gün anlamını bilmediğim Arapça kitapları okuyorum sana da tavsiye ederim. Allah kabul etsin.

Bende seninle aynı durumdayım dostum. İlk namaza başlarken Allah içimize şevk veriyor önemi olan içimizde istek olmayınca kılabilmek bence. Çevremde birkaç tane 5 vakit kılan ve beni camiye çağıran arkadaşlarım var çok faydası oluyor böyle arkadaşlar edinmeye bak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Düzenli bir şekilde namaz kılamıyorum. Her şeyin farkındayım, bu dünyanın geçici ahiretin gerçek olduğuna ama 1 ay 1.5 ay kılıyorum tekrardan geri bırakıyorum.
Benim gibi olmuş da çözen kardeşlerim yardım edin.
Namaz kıldığım zamanlardaki içimdeki huzur, güven hiçbir zaman olmuyor. O zamanlarımı çok istiyorum. Başlayamıyorum.
Esselamün Aleyküm Rahmetullahi ve Berekatuhu. Kardeşlerim hiç kılmamaktansa devam edin. Günde ne kadar gücünüz yetiyorsa o kadar kılın. Huşunuz olmayabilir. Siz devam edin. İstikrarlı olun! Bir vakit namazı kılmamanın cezası 80 yıl cehennem azabıdır. Bunun bilincinde olun. O cahil nefsinize söyleyin. Siz cehenneme giderseniz o da gidecek. Esselamün Aleyküm Rahmetullahi ve Berekatuhu.

Geri
Yukarı