Nanokatalog Berbat Ötesi Satış Sonrası Servis Deneyimi

• Konuyu başlatan Silinen üye 164587
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 4B
Şimdi bunun adına ister paralel ithalat diyin ister grey market diyin ne derseniz diyin önemli değil fakat ortada şöyle bir durum var. Nanokatalogdan bir ürün aldınız ve arızalandı. Ürünü geri gönderip ellerinde varsa aynı üründen size tekrar gönderilir ya da ürün yok ise para iadesi yapılır. (Sitelerinde böyle yazıyor) Buraya kadar her şey normal gibi gözüküyor. Ne güzel ilgi alaka gösterilir diye düşünebilirsiniz fakat aldığınız ürünün kanunlarca sizi koruyan resmi 2 veya 3 yıl geçerli bir garanti koşulları kapsaması yok. Bu bir nevi el insaf adamların size acımasına kalmış gibi bir durum. Şöyle ki bu adamlar yarın öbür gün dükkanı kapatıp gitseler arızalı ürünle başbaşa soğuk su içersiniz.

Kısaca dua edelim de aldığınız ürün hiç arıza vermesin uzun süreler kullanın. Yoksa üç kuruşluk ürün için bile sizi böyle uğraştırıp "arıza yok ki" diyip geri gönderirler.

Siteden alışveriş yapmışlığım yok ve bir şey almayı da düşünmüyorum. Olumsuz bir deneyimim olmadığı gibi sizlere olabilecek birkaç pürüzü göstermek istedim. Sonuçta arıza, iade, değişim bu tarz şeyler her türlü alışverişlerde başımıza gelebilecek şeyler. Önemli olan müşteri memnuniyetidir.

Enteresan sayabileceğim ama sonradan saymadığım bir şekilde bu gün aradılar. İşte cihazda sorun olsaydı yenisini göndereceklerini söylediler neden diye düşünürken internette paylaşım yapmışsınız dediler sanırım konumu görmüşler. Bana cihazı birkaç bilgisayarda denememi sorun olursa Perpadaki ofislerine cihazı getirmemi istediler beraber test edecekmişiz eğer sorun varsa yenisi ile değiştireceklermiş. 3 farklı bilgisayarda deneme şansım oldu. Sorunun devam ettiğine dair videoları attım. Öğrenci olduğum için perpaya gidebilecek vaktim şu aralar maalesef yok. Bakalım ilerleyen günlerde neler olacak.

Şimdi bunun adına ister paralel ithalat diyin ister grey market diyin ne derseniz diyin önemli değil fakat ortada şöyle bir durum var. Nanokatalogdan bir ürün aldınız ve arızalandı. Ürünü geri gönderip ellerinde varsa aynı üründen size tekrar gönderilir ya da ürün yok ise para iadesi yapılır. (Sitelerinde böyle yazıyor) Buraya kadar her şey normal gibi gözüküyor. Ne güzel ilgi alaka gösterilir diye düşünebilirsiniz fakat aldığınız ürünün kanunlarca sizi koruyan resmi 2 veya 3 yıl geçerli bir garanti koşulları kapsaması yok. Bu bir nevi el insaf adamların size acımasına kalmış gibi bir durum. Şöyle ki bu adamlar yarın öbür gün dükkanı kapatıp gitseler arızalı ürünle başbaşa soğuk su içersiniz.

Kısaca dua edelim de aldığınız ürün hiç arıza vermesin uzun süreler kullanın. Yoksa üç kuruşluk ürün için bile sizi böyle uğraştırıp "arıza yok ki" diyip geri gönderirler.

Siteden alışveriş yapmışlığım yok ve bir şey almayı da düşünmüyorum. Olumsuz bir deneyimim olmadığı gibi sizlere olabilecek birkaç pürüzü göstermek istedim. Sonuçta arıza, iade, değişim bu tarz şeyler her türlü alışverişlerde başımıza gelebilecek şeyler. Önemli olan müşteri memnuniyetidir.
Hocam öyle bir dünya yok THH tarafından haklı bulunursanız icra takibi ile söke söke alırlar o paraları. Fatura kestiğin her ürüne mecburi 24 ay olmak üzere garanti vermek yasal zorunluluktur.

Hocam öyle bir dünya yok THH tarafından haklı bulunursanız icra takibi ile söke söke alırlar o paraları. Fatura kestiğin her ürüne mecburi 24 ay olmak üzere garanti vermek yasal zorunluluktur.
Evet orası öyle fakat THH de sıkıntı. Gitsen en az 3 ay sonra sıra geliyor. Ha hakkını alır mısın alırsın ama uğraşman gerekir. Bu sene üniversite sınavında gireceğim o yüzden sınav sonrasına kadar vaktim yok. Sınav sonrası tekrar iletişime geçeceğim sorunu çözemezsek yollar açık :)

Hocam garanti kapsamı Nanokatalog tarafından değil aldığınız markanın Türkiye distrübitörü tarafından sunuluyor. Garanti belgesi veya faturadan ürünün seri numarası bakıp hangi tarihe kadar garantisi kalmış görebiliyorsunuz/görebiliyorlar. Ürünün üstündeki etiket dahi kafidir. Buradaki önemli kısım anladığınız üzere ürünün seri numarası. Şimdi siz amazon.com'dan bir ürün alıp türkiyede uygun fiyat sattığınızı düşünün. Belgeniz, vergi levhanız ve ruhsatınız her şeyiniz eksiksiz. Fatura kesip sattığınız ürüne garanti verebilecek misiniz? Hayır. Sattığınız ürünü amazon.com'dan aldınız. Türkiye distrübütöre gönderseniz bakacaklar seri no'ya bu ürün Türkiye pazarından satın alınmamış. E ne olacak? Garanti dışı ürün diyecekler. Burada siz Nanokatalog gibi devreye girip alıcıya taahhüt ettiğiniz yeni ürün ya da para iadesini yapmakla mükellefsiniz.

Nanokatalog da aynı mantıkla çalışıyor. İthalat belgeleri var ve Türkiyeye ucuz ürün getirip satıyorlar. Resmi ithalatçı olmadıkları için herhangi bir arıza durumunda ürünün yenisini sizin için sipariş geçiyorlar ya da ellerinde varsa gönderiyorlar. Stoklarında kalmamış veya tedarik edemiyorlarsa paranızı iade ediyorlar. Tamam buraya kadar her şey normal böyle taahhüt verip uyguluyorlarsa uygun fiyatı seçmek daha iyidir fakat arkadaşın dediği gibi arızalı ürünü "siz bozdunuz", "anakart bozuk", "bir kapat aç düzelir" tarzı edalarla başlarından savıyorlarsa sıkıntı burada başlar. Bu para iade etme işi de Allah bilir rayiç bedel de değildir. Ödediğiniz tutarı verip artan kur fiyatları nedeniyle sizi zarar uğratıyorlardır. Çünkü artan kur fiyatları onları ilgilendirmez. Bu durum sizi Türkiye içi daha makul fiyatlarda ürün almanızı da olumsuz etkiler. Her zaman dendiği gibi ucuz etin yahnisi bol olur.

Sayın Orcun61

Arkadaş uzun uzadıya anlatmış.
Örneğin;
MSI Türkiye nanokatalogtan alınan MSI ürünlerine Penta çıkışlı olmadığı gerekçesiyle servis ve bakımını yapmamakta.

Saygılar..

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı