Nasıl arkadaş buluyorsunuz?

Videoyla kitapla olmaz bu. Bazı insanlarla isteseniz de istemeseniz de sık görüşeceksiniz. Sınıf arkadaşları, iş arkadaşları, komşular, spora aynı saatte gittiğiniz insanlar... Tanışmayla başlarsınız, kafa yapınız uyuyorsa ve ortak ilgi alanlarınız varsa ilerler. Çok da zorlanacak bir durum değil bu, kendi halinde gelişebilir.

Tanışma falan tamamda beli bir zaman sonra muhabbet olmuyor. Sohbet bir yerde tıkanıyor. Bu gibi durumda ne yapmalıyız? Nasıl arkadaşlığı ilerletiriz?

Ben de arkadaş edinmede çok sorun yaşıyorum. Şu an 18 yaşındayım ve 3 yıldır hiç arkadaşım yok. Ondan önce konuştuğum insanlar olurdu fakat artık onlarda yok. Annem olmasa bu hayatta konuşabileceğim tek kişi yok. Yaşıtlarıma bakıyorum ve 2-3 kişi dolaşıp çok eğleniyorlar gibi. Yalnızlıktan artık çok sıkıldım ve nasıl arkadaş edinilir hiç fikrim yok.

Son düzenleme:
Tanışma falan tamam da beli bir zaman sonra muhabbet olmuyor. Sohbet bir yerde tıkanıyor. Bu gibi durumda ne yapmalıyız? Nasıl arkadaşlığı ilerletiriz?
Konuşulacak konu illaki bulunur. Mesela ikiniz de arabalarla ilgileniyorsunuzdur, "2023 Accord kamuflajlarda görüntülenmiş nasıl sence?" diye bir konuşma başlatılabilir. İkiniz de CS:GO oynuyorsunuzdur, "Geçen maç karşıya hile gelmişti, bugün bildirim geldi hileci banlanmış." diyebilirsiniz. Ortak ilgi alanlarından yürümek kolay.

İlerletme konusunda da, beraber aktiviteler yapabilirsiniz. Sinema, yemek yeme, beraber oyun oynama... Arkadaşlık uzmanı değilim yanlış anlaşılmasın, kendi yaptıklarımı ve yapmakta olduklarımı söylüyorum.

Geri
Yukarı