Nasıl asker olunur?

stoxienN

Centipat
Merhaba, başlıkta da gördüğünüz gibi asker olmak istiyorum, aslında sporcuyum üniversitede milli sporcu kontenjanıyla özel üniversiteye girmeyi umuyorum. Girişimci olmayı veya ticarete atılmayı istiyorum. Tabii bir yandan da küçüklüğümden beri hayalini kurduğum asker olma planım var. Anadolu lisesinde okuyorum asker olmak için askeri okul okumam şart mı? Veya askeri liseye mi geçeyim? Hedefim komando olmak, disiplini çok severim ve zorlukları fiziken kaldırabileceğimi düşünüyorum.Birkaç sorum var:
Komando olmak çok mu zor, ne gibi yollar izlemeliyim?
Asker olduğumda askeriyede mi kalmam gerekiyor, evime gelebiliyor muyum?
Annemle birlikte yaşıyorum asker olursam maddi açıdan ona bakabilir miyim?

Merhaba, başlıkta da gördüğünüz gibi asker olmak istiyorum, aslında sporcuyum üniversitede milli sporcu kontenjanıyla özel üniversiteye girmeyi umuyorum. Girişimci olmayı veya ticarete atılmayı istiyorum. Tabii bir yandan da küçüklüğümden beri hayalini kurduğum asker olma planım var. Anadolu lisesinde okuyorum asker olmak için askeri okul okumam şart mı? Veya askeri liseye mi geçeyim? Hedefim komando olmak, disiplini çok severim ve zorlukları fiziken kaldırabileceğimi düşünüyorum.Birkaç sorum var:
Kara kuvvetlerinde askerlik yapmak istiyorsan sıkıntı.

Asker kavramından kastın nedir? Subay mı astsubay mı komando mu uzman çavuş mu sözleşmeli er mi? Asker derken tam olarak ne hayal ediyorsun?

Kara kuvvetlerinde askerlik yapmak istiyorsan sıkıntı.

Evet kara kuvvetlerinde asker olmak istiyorum. Ne gibi sıkıntıları var, anlatır mısınız?

Asker kavramından kastın nedir? Subay mı astsubay mı komando mu uzman çavuş mu sözleşmeli er mi? Asker derken tam olarak ne hayal ediyorsun?

Konuda da belirttiğim gibi komando olmak istiyorum.
Not: Sözleşmeli erin ne olduğunu bilmiyorum, paralı asker mi oluyor?

Evet kara kuvvetlerinde asker olmak istiyorum. Ne gibi sıkıntıları var, anlatır mısınız?

Konuda da belirttiğim gibi komando olmak istiyorum.
Gardaş sıkıntısız bir anı yok , eğer yapmayı planlıyorsan Allah yardımcın olsun . İleri yaşlarda (eğer o yaşları görürsen) evlilik falan ummuyorum pek hayatın yok kısaca.

Askere gidince görürsün ortamı, olanları. Analizini yaparsın olup olmayacağını. Ortamda yaşaman en iyi tecrübe olur karar vermende.

Merhaba, başlıkta da gördüğünüz gibi asker olmak istiyorum, aslında sporcuyum üniversitede milli sporcu kontenjanıyla özel üniversiteye girmeyi umuyorum. Girişimci olmayı veya ticarete atılmayı istiyorum. Tabii bir yandan da küçüklüğümden beri hayalini kurduğum asker olma planım var. Anadolu lisesinde okuyorum asker olmak için askeri okul okumam şart mı? Veya askeri liseye mi geçeyim? Hedefim komando olmak, disiplini çok severim ve zorlukları fiziken kaldırabileceğimi düşünüyorum. Birkaç sorum var:

Askeri liseler kalmadı ki hocam MSÜ için çalışcaksınız oda küçükken olması lazım 25 26 yaşından sonra almazlar.

Gardaş sıkıntısız bir anı yok, eğer yapmayı planlıyorsan Allah yardımcın olsun. İleri yaşlarda (eğer o yaşları görürsen) evlilik falan ummuyorum pek hayatın yok kısaca.

Evlenmeyi düşünmüyorum, kız arkadaşım falanda olmadı, sosyal hayatımda yok sayılır spor dışında dışarı çıkmam.

Askeri liseler kalmadı ki hocam MSÜ için çalışcaksınız oda küçükken olması lazım 25 26 yaşından sonra almazlar.
16 yaşındayım.

Asker derken tam olarak kastın nedir?

Rütbe olarak mı yoksa faaliyet olarak mı soruyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı