Nasıl asker olunur?

Berooooo

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, ben 9. sınıf öğrencisiyim ve asker olmak istiyorum bu konuda kararlıyım fakat bu konularda çok bilgim yok öncelikle MSÜ'den kara harp okuluna girmek istiyorum. Fakat benim anlamadım okulda niye mühendislik bölümleri vs var bu okula gidersek asker direkt olamaz mıyız?

Hocam peki MSÜ'de askerlik eğitimi verilmiyor mu? Niye bölümler var? Mühendislik, tarih vesaire.
Astsubay MYO ve düz Harp okulları var. Astsubaylıklar 2 yıllık ve düz askerlik eğitimi verilir. Harp okullarında ise 4 yılda lisans eğitimi ve askerlik aynı anda verilir, mezun olunca subay olunur. Subay dediğin, nitelikli askerdir, erbaş veya çavuş değildir.

Merhaba, ben 9. sınıf öğrencisiyim ve asker olmak istiyorum bu konuda kararlıyım fakat bu konularda çok bilgim yok öncelikle MSÜ'den kara harp okuluna girmek istiyorum. Fakat benim anlamadım okulda niye mühendislik bölümleri vs var bu okula gidersek asker direkt olamaz mıyız?

MSÜ 4 senelik okul olduğu için diploma vermek zorunda bunu da mühendislik diplomasi üzerinden veriyor ama bunun sınıf ile bir alakası yok zaten direkt asker çıkıyorsun
Tankçı olursan mekanizma bilgisi bilmen gerekir piyade olursan coğrafya bilmen gerekir öyle düşün aklına takılan önemli soruların varsa sorabilirsin cevaplarim.

MSÜ 4 senelik okul olduğu için diploma vermek zorunda bunu da mühendislik diplomasi üzerinden veriyor ama bunun sınıf ile bir alakası yok zaten direkt asker çıkıyorsun.
Tankçı olursan mekanizma bilgisi bilmen gerekir piyade olursan coğrafya bilmen gerekir öyle düşün aklına takılan önemli soruların varsa sorabilirsin cevaplarim.

Hocam peki mezun olur olunmaz göreve başlanıyor mu?

Artı bir de benim Bulgaristan çifte vatandaşlığım var. Ondan çıktığım zaman asker olduğum sürece geri alabiliyor muyum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam peki mezun olur olunmaz göreve başlanıyor mu?

Artı bir de benim Bulgaristan çifte vatandaşlığım var ondan çıktığım zaman asker olduğum sürece geri alabiliyor muyum?

Hayır zaten asker olursam çıkma çıkarsan donuna kadar alırlar 15 sene görev yapmak gerekiyor mezun olur olmaz da sınıf kurslarına ayrılıyorsun.

Hayır zaten asker olursam çıkma çıkarsan donuna kadar alırlar 15 sene görev yapmak gerekiyor mezun olur olmaz da sınıf kurslarına ayrılıyorsun.

Yok hocam çıkmak derken vatandaşlıktan çıkmam zorunlu MSÜ'de öyle yazıyor. Asker olduktan sonra alabilir miyim tekrar?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı