Nasıl cesaretimi toplatabilirim?

İşlemleri düzgün yaptıktan sonra bir sorun olursa zaten o sizden dolayı olmaz, yaparken Windows diskine yüklemeyeceksiniz. Bununla alakalı videolar da izleyip ön hazırlık yapabilrsiniz.

Linux kuracağım. Ancak korkuyorum. Sanal makinede Windows XP, Windows 98 kurardım. Şimdi gerçek bir PC'ye Dual boot olarak kurmak istiyorum.

İlk başta benim de tereddütüm vardı. Çünkü yeni aşina olmadığım bir işletim sistemine geçecektim. Sonra dağıtımı USB'ye çektim bilgisayarımda Windows vardı. Live olarsk test ettim ve beğendim. Sonra Dual boot yapmaya karar vardım.

Aradan yıllar geçti ve bilgisayarımda sadece Linux var. (Dual boot olduğu zamanlar Arch Linux + artix Linux. )

Kardeşimin bilgisayarda Windows kullandığımda ne kadar hantal dediğimde dalga geçtiğimi sanıyordu. Ona da Dual boot kurulum yaptım. Windows kullandığı zamanlarda ne kadar hantal diye hayıflanıyor.😊

Bu arada bazı yazılarımda Windows 10 gözüküyor olabilir. Librewolf kullandığım için.

Son düzenleme:
İlk başta benim de tereddütüm vardı. Çünkü yeni aşina olmadığım bir işletim sistemine geçecektim. Sonra dağıtımı USB'ye çektim bilgisayarımda Windows vardı. Live olarsk test ettim ve beğendim. Sonra Dual boot yapmaya karar vardım.

Aradan yıllar geçti ve bilgisayarımda sadece Linux var. (Dual boot olduğu zamanlar Arch Linux + artix Linux. )

Kardeşimin bilgisayarda Windows kullandığımda ne kadar hantal dediğimde dalga geçtiğimi sanıyordu. Ona da Dual boot kurulum yaptım. Windows kullandığı zamanlarda ne kadar hantal diye hayıflanıyor.😊

Bende kuracağım izin almam lazım. Çünkü ortak PC'ye kurulum yapacağım.
Bir de KDE Plasma nasıl kurulur?

Son düzenleme:
Bende kuracağım izin almam lazım. Çünkü ortak PC'ye kurulum yapacağım.
Bir de KDE Plasma nasıl kurulur?

Önce sistemi güncelle
sudo apt update
sudo apt upgrade

paketi aratmak için

sudo apt search plasma

Paketler çıkacak tam adı vardır.
sudo apt install paketadı

Burda paket adını siz gireceksiniz.

Geri
Yukarı