Yumruk nasıl atılır? Nasıl hissettirir?

Yumruğu parmak eklemlerinizle vurmanız lazım. Sultanbeyli, bağcılar gibi yerlerde millet demir direkleri vs. yumrukluyor sırf o eklemler daha çok öne çıksın diye. Adamın burnunu yok edersiniz.

Hayatımda hiç kimseye yumruk atmadım. İleride ihtiyacım olabilir diye öğrenmek istiyorum. Bu nasıl bir histir? Doğru yumruk atmanın detayları nelerdir?

Yumruğun şiddetine atılan yere hatta kilo durumuna göre acı değişir gözüne gelen bir yumruk düşündüğünden çok az acıtıp morarabilir ya da kafatasını kırabilir. Karşıdaki kişi eğitimli biriyse o bölgeyi kırabilir. Kişiden kişiye değişir.

Denemiştim daha 1-2 ay önce ve adamın feleği şaşmıştı, üstüme ne gard aldı ne de bir şey direkt üstüme doğru geliyordu vursam yumruk vururdum ama başıma iş açarım diye dokunmadım. Dediğiniz gibi tokat daha etkili.

Tokattan başınıza iş açılabilir gerçekten'de o adrenalinle vurduğunuz tokat o adamın çenesini kırabilir ya da bilincini kaybettiğinde başını bir yere vurup ölebilir bu yüzden kavga etmekten kaçının.

Omuzundan güç alarak çeneye vurman lazım. Eğer kafatasına vurursan zarar gören sen olursun hatta elini bile kırabilirsin. Esnek bir şekilde hareket et tam vuracağın an yumruğunu sıkabildiğin kadar sıkıp vur. Fakat bundan sonraki süreçte %90 pişman oluyorsun. Boğuşmak dövüşmek hayvan işidir. Kavga son nokta olmalı.
Zamanında ben çok kafaya yumruk atıyordum hatta kafaları duvara bile vurmuşluğum vardı bu konularda bilinçli olmadan önce, ne karşının başına bir şey gelir ne beyin kanaması geçirir diye düşünmüyordum ama önemli olan nasıl vurduğunuz ve elinizin vururken ki şekli, sonraki süreçte kesinlikle pişman olunuyor. Dövüş kesinlikle tavsiye edilebilir bir şey değil, konuşarak mümkün oldukça engellemeye çalışılmalı.

Tokattan başınıza iş açılabilir gerçekten'de o adrenalinle vurduğunuz tokat o adamın çenesini kırabilir ya da bilincini kaybettiğinde başını bir yere vurup ölebilir bu yüzden kavga etmekten kaçının.
Hiçbir zaman kavgayı önermedim ve kaçındım ama o an karşı taraf senin üstüne yürüyünce ve karşı müdahalede bulununca mecbur kalıyorsunuz. Ben başıma iş açılmasın diye hatta darp raporu alınmasın diye tokat attım okkalı, özellikle yumruk atmadım rapor alınır diye çünkü hayallerim ve hedeflerim var sonraki süreçte sıkıntı olacağını bildiğim için uzak duruyorum. Hasar vermek için değil de uzaklaştırmak için yani kavga ettim. Öyle böyle kapandı olay, birkaç sıyrık, kolumda soyulmadan başka bir şey olmadı şükür.

Geri
Yukarı