Nasıl ders calısılır?

Lenovo06

Decapat
Daha fazla  
Merhaba ben DGS sınavına gireceğim ve matematik ağırlıklı çalışmalıyım 1 kitap bitirebildim konu anlatım olarak fakat ders çalışmakta zorlanıyorum nasıl aşarım, istiyorum ama bir şey engel oluyor.

Bende ders çalışırken sürekli dikkatim dağılıyor mümkünse dikkatini dağıtabilecek şeyleri uzaklaştırarak çalış. Çalışırsan kendini teşvik edecek bir şey bulabilirsen o tarz şeyler dene.

25 dakika çalış ve kendine en sevdiğin şeylerden ödül ver.
Siz bu şekilde mi çalışıyorsunuz

Bende ders çalışırken sürekli dikkatim dağılıyor mümkünse dikkatini dağıtabilecek şeyleri uzaklaştırarak çalış. Çalışırsan kendini teşvik edecek bir şey bulabilirsen o tarz şeyler dene.
Siz ne okuyorsunu ve çalışma planınızdan bahseder misiniz

Ben her gün bir deneme çözerek kazanmıştım bu sınavı. Ama sınıfımdaki kazananların hepsinin bir temeli vardı yani sayısalda matematik temeli olmayan birinin DGS için uğraşması zordur bence.

Ben her gün bir deneme çözerek kazanmıştım bu sınavı. Ama sınıfımdaki kazananların hepsinin bir temeli vardı yani sayısalda matematik temeli olmayan birinin DGS için uğraşması zordur bence.
Ben Meslek Lisesi mezunuyum matematiğe en temelinden başladım ve şuan temel düzeyimin orta derece olduğunu düşünüyorum şuan ki planım konuların üzerinden konu anlatım dinlemek ve soru bankası yardımıyla pekiştirmek sizce doğru bir çalışma planı mı?

Ben meslek lisesi mezunuyum matematiğe en temelinden başladım ve şu an temel düzeyimin orta derece olduğunu düşünüyorum şu anki planım konuların üzerinden konu anlatım dinlemek ve soru bankası yardımıyla pekiştirmek sizce doğru bir çalışma planı mı?

Matematikte başka bir yöntem olamaz zaten. Konu anlatımı ve soru bankası tek olay.
Pomodoro tekniğiyle çalışırsanız sıkılmazsınız. 25 dk ders 5 dk mola şeklinde.
YKS'ye çalışıyorum ben 2 saat ders 30 dk mola şeklinde gidiyorum.

Matematikte başka bir yöntem olamaz zaten. Konu anlatımı ve soru bankası tek olay.
Pomodoro tekniğiyle çalışırsanız sıkılmazsınız. 25 dk ders 5 dk mola şeklinde.
YKS'ye çalışıyorum ben 2 saat ders 30 dk mola şeklinde gidiyorum.
Teşekkür ederim konu anlatımlar da benim için tavsiye edebileceğiniz bir youtube kanalı var mı?

Geri
Yukarı