Nasıl ders çalışılmalı?

Ben hem doğru okuyamıyorum hem çok yanlış yazıyorum. Kelime anlamlarını neredeyse hiçbirini bilmiyorum. Bilsem bile yanlış okuduğum için anlamını hatırlayamıyorum. Ben nasıl geçeyim bu dersten? Geçen sene 10 almıştım durum o kadar kötü.
Hocam düşünün taşının en iyi kararı verecek olan sizsiniz. Ben olsam imamhatipte okuyacağıma normal bir liseye almayı denerim naklimi eğer olmazsa geçerim açığa alırım tyt ayt kitapları açarım youtube da kral hocalar var zaten disiplinin de varsa süper işte.

Ailen baskı mı yapıyor?

Aksine ailemde Anadolu lisesine geçmemi istiyor ama ben oraya alıştığım için ve arkadaşlarımda orada olduğu için geçmek pek istemiyorum. Tek sıkıntı Arapça dersi ve yurttaki bazı sıkıntılar.

Aksine ailemde Anadolu lisesine geçmemi istiyor ama ben oraya alıştığım için ve arkadaşlarımda orada olduğu için geçmek pek istemiyorum. Tek sıkıntı Arapça dersi.
İzninle kendi fikrimi açıklayayım.
Arkadaşlık geçicidir hele ki lise arkadaşlıkları. Onlar senin hayatını kurtarmayacak sen kendi hayatını kurtaracaksın. Bir de Arapça dersi dediğin gibi iyi bir şekilde verilmiyorsa veya sen yapamıyorsan orada kalmanın bir anlamı yok bence. Arapça dersi iyi verilse işine yarayabilirdi aslında.

Aksine ailemde Anadolu lisesine geçmemi istiyor ama ben oraya alıştığım için ve arkadaşlarımda orada olduğu için geçmek pek istemiyorum. Tek sıkıntı Arapça dersi ve yurttaki bazı sıkıntılar.
Yurt hayatı da insanı yoran bir durum bence. Lise kaçsın bilmiyorum. Aile içi durumlar nasıl, evde rahat ediyor musun onu da bilmiyorum. Ama bence evine yakın bir anadolu lisesine geçiş yapabilirsen harika olur. Dene şansını nakil ile ama kendini buna da şartlama çünkü bu sefer çok üzülürsün.

Geri
Yukarı