Nasıl hem yağ yakılıp hem kas yapılır?

• Konuyu başlatan xu1
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 286

xu1

Centipat
Merhaba dostlar, ramazandan sonra spora başlayacağım. 17 yaşındayım, boyum 173cm ve 80 kiloyum. Sorum şu, günlük almam gereken kaloriden 200-300 aşağısı alırsam ne olur? Hem yağ yakıp hem hafiften kas mı yaparım? Bana şu an için ne önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler.

Merhaba dostlar, ramazandan sonra spora başlayacağım. 17 yaşındayım, boyum 173cm ve 80 kiloyum. Sorum şu, günlük almam gereken kaloriden 200-300 aşağısı alırsam ne olur? Hem yağ yakıp hem hafiften kas mı yaparım? Bana şu an için ne önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler.
Temel mantığı söyleyim, yağ için cardio eksik olmayacak, yemekleri genellikle protein odaklı seçip tatlı yemekleri yememek şart.

Kas için protein + antreman eksik olmayacak.

Bu ikisinden biri eksilirse denge kesilir. Ya düp düz zayıflarsın yada kası arttırıp yağlı olursun.

Temel mantığı söyleyim, yağ için cardio eksik olmayacak, yemekleri genellikle protein odaklı seçip tatlı yemekleri yememek şart.

Kas için protein + antrenman eksik olmayacak.

Bu ikisinden biri eksilirse denge kesilir. Ya düp düz zayıflarsın ya da kası arttırıp yağlı olursun.

Şimdi bir sorum var, benim almam gereken karbonhidrat ve proteini alayim mi yoksa karbonhidratı azaltıp biraz protein arttırayim mi?

Ağırlık antrenmanlarından sonra zaten cardio her zaman yaparım hocam.

Tek sorunum beslenme.

Şimdi bir sorum var, benim almam gereken karbonhidrat ve proteini alayim mi yoksa karbonhidratı azaltıp biraz protein arttırayim mi?

Ağırlık antrenmanlarından sonra zaten cardio her zaman yaparım hocam.

Tek sorunum beslenme.

Tek olay aslinda senin icin disiplin.
Bir rutin tutturdun mu tamamdir tabii ki kalorilerine dikkat edeceksin bunun icin uygulama ve daha anlasilir beslenme programlarini arastir.

Oruç tutuyor musun bilmiyorum ama iftarda da dikkat et ve spora git sonrasinda.
Sadece surece guven, inan ki zor değil.

Kas için protein + antrenman eksik olmayacak.

Bu ikisinden biri eksilirse denge kesilir. Ya düp düz zayıflarsın ya da kası arttırıp yağlı olursun.

Bahsettiğiniz besin değerleri dışında, proteinden ziyade sadece karbonhidrat da alınsa gün içinde kalori açığı olduğu sürece zayıflamak söz konusu değil mi zaten? Kas gelişimine olan etkisi dışında tabii.

Ayrıca aynı kaloriyi ağırlık olarak protein ile alan bir birey bunu daha mı kolay yakar?

Çünkü sadece protein alımı ile tokluk hissi pek mümkün olmuyor.

Hocam kilonuza göre değişir bu durum ya ne kadar fazlalığınız var.

Hocam kilonuza göre değişir bu durum ya ne kadar fazlalığınız var.

Ben 185, 69-72 arası çekiyorum hala fazladan yağlarım var. 173'e 80 kilo çok fazla ve obeziteye bile giriyor.

Konu sahibine gelirsek ben vaktinde 12 kilo civarı kilo vermiştim 2 ay gibi bir sürede sarkma falan olmadı.

Nasıl yaptın dersen şekeri ve karbonhidrat ağırlıklı olan pilav, ekmek tarzı bütün zararlı yiyecekleri bıraktım. Zararlıdan kastım fazla kalorili olup az doyuranları kast ediyorum.

Şekeri tamamen kestikten sonra direk hissediliyor zaten. Sonrasında kendime bir IP ayarlamıştım günlük 300 IP hedefim ve 1 saat yürüme hedefim vardı. Bazen can sıkıntısından 300 sayısını 700, 1000 civarına çıkarıyordum ve 1 saat yürüyüşten kısıp IP atladığım günler bile olmuştur. Sadece IP atlayarak kolayca kilo verebilirsin aşırı fazla kalori yaktırıyor.

Diyet için de kalori hesaplayıp aşırı derinlere girmeye gerek yok az önce yazdığım gibi. Şekeri ve karbonhidratı salla, protein ağırlıklı veya hafif yani az kalorili yiyecekleri tüket brokoli mesela aşırı az kalorili olup yoğurt ile çok tatlı olan aşırı doyurucu bir yiyecek.

Bu şekilde kilo verebilirsin. Suni gıda tüketme şekeri tamamen bırak ama bu önemli.

Son olarak sabah kahvaltı, akşam akşam yemeği ile günü kapat üçüncü öğün yapma aç dolaş. Ağzım kokuyor diyorsan naneli falım sakıza halledersin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı