Nasıl her sene yeni bir teknoloji çıkıyor?

emiirhans

Hectopat
Makaleler
2
Mesela İntel bir sene çıkıp da "ya biz bu sene geçen senekinden performanslı bir işlemci çıkaramadık, teknoloji yok daha o kadar elimizden gelenin en iyisi bu, seneye artık." demiyor? Veya Apple her sene nasıl önceki seneden daha performanslı bir işlemci ve kamera üretebiliyor? Yani hiç mi bu adamlar işi baltaya vurmuyor veya işte nasıl anlatabilirim bilmiyorum. Bu adamlar nasıl hiç takılmadan her sene patır patır daha iyisini çıkartıyor?

Planları o yıl için yapmıyorlar ki, önlerinde en az birkaç yıllık yol haritası oluyor. Hangi teknolojiyi hangi seride piyasaya çıkaracakları, hangi mimari şablonu takip edecekleri, büyük oranda ürün sınıflandırma yerleşimleri bile belli oluyor çok öncesinden. Sen bu yıl bir teknolojiyi duyduğunda bunun şirket tarafında birkaç yıllık planlaması oluyor genellikle.

Mesela İntel bir sene çıkıp da "ya biz bu sene geçen senekinden performanslı bir işlemci çıkaramadık, teknoloji yok daha o kadar elimizden gelenin en iyisi bu, seneye artık." demiyor? Veya Apple her sene nasıl önceki seneden daha performanslı bir işlemci ve kamera üretebiliyor? Yani hiç mi bu adamlar işi baltaya vurmuyor veya işte nasıl anlatabilirim bilmiyorum. Bu adamlar nasıl hiç takılmadan her sene patır patır daha iyisini çıkartıyor?
Çünkü bize aslında 10 yıl öncesinin teknolojisini satıyorlar. Bir seferde büyük bir adım atmak yerine, onu küçük aşamalara bölüp yavaş yavaş satıyorlar ki, yaptıkları yatırımların getirisini dibine kadar elde etsinler.

En iyi teknolojiyi çıkardılar diyelim ilerideki yıl ne satıcaklar? Belkide şuan 2030'a kadar yeticek birikimleri vardır.

Geri
Yukarı