Nasıl hızlı kilo verilir?

Diyetle zayıflarsanız patates gibi vücudunuz olur aynaya bakmaya korkarsınız, git bir salona yazıl ağırlık antremanlarına başla kas kütlen arttıkça yağlar otomatik olarak yakılacak.

Diyetle zayıflarsanız patates gibi vücudunuz olur aynaya bakmaya korkarsınız, git bir salona yazıl ağırlık antremanlarına başla kas kütlen arttıkça yağlar otomatik olarak yakılacak.
Kanıtın var mı ? Benim arkadaş spora gitmeden aç kalarak kilo verdi. Şuan harika vücudu var. Kaslı anlamında değil.

Diyet yaptığınızda kalori açığı oluşur, bu açığı kapatmak için vücut yağ ve kasları yakar. Bu bilimsel bir gerçektir. Patates olmak istemiyorsanız ağırlık antremanı yapın dengeli beslenin.

Süt ile. Sanırım yarım yağlı süt ile öneriliyor.
Teşekkürler.

Kas yapma derdiniz yoksa kalori açığı bırakacaksınız, yeteri kadar koşu yada yürüyüş ( Yürüyüş için 6KM yani yaklaşık 10k adım ), ekmek yeme, vücut ağırlığını 0.033 ile çarparak günlük su ihtiyacını hesapla ve son tavsiyem haftada 1 gününü sadece sebze ağırlıklı öğünlerine ayır. Yani tavuklu salata olur, ton balıklı olur, mısırlı vs. Bunları kendin ayarla ve şu yazdıklarımı yapsan bile 2 haftada sonucu görürsün. Ayrıca kilo verdikten sonra deri sarkması olmamasını istiyorsan yürüyüş ve koşu haricinde evde kendi çapında idmanlardan yararlanmalısın ( Ağırlık yani ). Ama her gün koşu ve idman yapacaksın diye bir kaide yok. Haftada 3 olur 4 olur. Bunları kendine göre ayarla dostum.
Şuanlık kas yapma derdim yok ama 1-2 seneye yapmayı düşünüyorum, sıkıntı olur mu?
Kardiyo artı düzgün ve sağlıklı yemeniz lazım kilo vermek istiyorsanız. Çayı şekersiz, yemeği ekmeksiz yiyeceksiniz. Abur cubur, asitli içecekler, poğaça gibi şeyler veya şekerli şeyler yemeyeceksiniz yani işte zararlı ve fazla kalori içeren.

Kardiyo olarak bu arada bunu öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sağlıklı şeyler olarak ne yiyeceğini bilmiyorsan isen:

Tabağını yemeğin protein falanına göre nasıl böleceğini bilmiyorsan:

Çok sağ ol, açıklayıcı anlatmışsın.

Son düzenleme:
Ben geçen yaz günde en az 3 saat basketbola gidiyordum, 2 ayda 90 küsürlerden 70lere düştüm. Beslenmem aşağı yukarı aynıydı, börek falan gömüyordum her hafta. (Şahsen beslenmenin insanların bahsettiği kadar önemli olduğuna inanmıyorum.) Ama evde ders çalışacağım demişsiniz, evde çok yememeye çalışın yaz tatilinde spora gidin.

Ben geçen yaz günde en az 3 saat basketbola gidiyordum, 2 ayda 90 küsürlerden 70lere düştüm. Beslenmem aşağı yukarı aynıydı, börek falan gömüyordum her hafta. (Şahsen beslenmenin insanların bahsettiği kadar önemli olduğuna inanmıyorum.) Ama evde ders çalışacağım demişsiniz, evde çok yememeye çalışın yaz tatilinde spora gidin.
Bizim spor hocası yüzde 70 beslenme yüzde 30 spor diyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı