Nasıl kilo alınır?

Eymen Toraman

Decapat
Daha fazla  
Merhaba 14 yaşındayım kilo almak istiyorum. Boyum 168 kilom ise 46 civarı. Hesapladığımda yaklaşık 3100 kalori almam gerekiyormuş. Sizce daha mı fazla almalıyım ve 3100 kaloriyi nasıl alabilirim? Evde spor yapıyorum.

Karbonhidrat ağırlıklı besin tüketin yağ ve şekerden uzak durun makarna tavuk pilav tam buğday ekmeği ve aşırı olmamakla beraber çerez tüketebilirsiniz biraz daha hızlandırmak istiyorsanız gainer isimli takviyelerden kullanabilirsiniz bol su tüketmeyide ihmal etmeyin.

Merhaba 14 yaşındayım kilo almak istiyorum. Boyum 168 kilom ise 46 civarı. Hesapladığımda yaklaşık 3100 kalori almam gerekiyormuş. Sizce daha mı fazla almalıyım ve 3100 kaloriyi nasıl alabilirim? Evde spor yapıyorum.
Cips, hamburger, pizza, ekmek, fındık ezmesi gibi bol kalorili şeyler ye. Mesela cips bende anında kilo yapıyor. Yani bol bol şekerli, kilo yapan şeyler yemelisin. Bu yaza kadar 75 kiloydum 4 yıl boyunca. 3 ay abandım deli gibi yemek yedim. 87 kilo oldum.

Minimum 3 öğün gerisi fasa fiso. Öğlen ve akşam vakitlerinde pilav, bulgur, makarna 3'lüsünü yemeyi düzene oturt; işi zamana bırak.

Cips, hamburger, pizza, ekmek, fındık ezmesi gibi bol kalorili şeyler ye. Mesela cips bende anında kilo yapıyor. Yani bol bol şekerli, kilo yapan şeyler yemelisin. Bu yaza kadar 75 kiloydum 4 yıl boyunca. 3 ay abandım deli gibi yemek yedim. 87 kilo oldum.

Hocam o dediğiniz şeylerle kilo alırsa çok sağlıksız olur pizzayla cipsle kilo alınsaydı bulktaki sporcular Burger King'ten çıkmazdı.

En kolayı makarna pilav, pirinç patlağı, pirinç unu, fıstık ezmesi falan. Ben günde 4300 kalori alıyorum genelde yediklerim bu şekilde, protein olaraksa fırında tavuk göğsü yiyorum.

Bu yapılırsa zayıf olsa bile direkt yağ yapıyor, örneğin ben 1.86 86 kiloyum 63 kiloyken pizza yiyerek 68 olmuştum direkt göbek çıkmıştı. Aldığım kiloyu geri verip temiz şekilde beslenerek 23 kilo alıp 86 ya çıktım şuan bir sıkıntı yok.

Geri
Yukarı