Nasıl kilo verilir?

Ben kilolu biri değilim ama hafif bir göbeğim vardı. Düzenli fitness ve ona uygun bir diyet (günde 4 öğün toplamda 2500 kalori) ile 4 haftada 7 kğ verip belden de 5 cm kadar inceldim. Bu süreçte alkol ve asitli içecekler içmedim, hamur işi, tatlı ve şekerli gıdalar tüketmedim (meyve dahil), hamburger ve diğer fast foodları yemedim. İş yerime yemeğimi evden götürdüm. Günde 4 litre su içtim, her öğünümde bol yeşillik tükettim. Sadece 1 ay sürdü öndeki şişkinliğin gitmesi. Bu disipline girerseniz bir süre sonra istediğiniz noktaya geleceksiniz. Ama kural şu: "1 çatal pastadan ya da 1 adet gofretten bir şey olmaz" diyenlere kulak tıkamalısınız. 1 kereden çok şey olur. Vücuda aldığınız her gram şeker veya kirli yağ, yağ hücrelerinizin aktif olmasına neden olur. Sonuca ulaşmakta zorlanırsınız.

1 ayda 10 kilo verdim çok rahat tek yapmanız gereken kızartma ve yağlı yiyeceklerden uzak durun ekmek de yemeyin tatlıları azaltın kalan ne varsa yiyebilirsiniz ve çok yürüyün ve koşun başka bir şey yapmanıza gerek yok.

Ben fazla kilolu birisi değilim fakat canım kilo vermek istediğinde birşey istediğimde acıktığımda önce onu yemek yerine karnımı şişirecek kadar su içerdim daha sonra yiyesim gelmezdi veya çok daha az yerdim, bilmem doğru davranış mı fakat çok işime yarıyordu bu şekilde istediğim kiloda kalabiliyorum.

Basit bir soru, basit bir cevap vererek işi karmaşıklıktan kurtarmak istiyorum. Bu işin özel veya altın birtakım formülleri yok, en basitinden az miktarda kalori alacaksın ve yapabiliyorsan kalori açığı oluşturabileceğin egzersizler yapabilirsin. Yapamayacaksan çok basit tanımı ile az yiyeceksin. 2+2=4 basit bir şeyi karmaşık bir hale getirmenin kimseye bir faydası yok.

Geri
Yukarı