Nasıl kilo verilir?

kivancagaoglu

Hectopat
180 kiloyum 16 yaşındayım 183 boyum var genellikle evdeyim bütün gün. Vallahi yetti artık bu kiloyu vereceğim yani bana ne önerebilirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Play Store'dan kas yapma egzersizlerini indirebilirsiniz. Aynı hareketleri 2 set yapmanız aldığınız kaloriden fazlasını yakmaya yarayacaktır.

Bende 2.5 sene önceye kadar 150 kilo civarlarındaydım ama gözün kör oluyor bu durumlarda bi kız beni tetiklemisti, seninde tetiklenmen lazım fakat kafaya koyduysan yaparsın her türlü sonra 1 sene içinde 100 kiloya indim. 2020 mart ayında 85 90 falandım, pandemi başladi eve kapandık 3 ay önce 125 dim şuan 95 civarlarindayim çok inişli çıkışlı oluyor kafana takma bunlari. Bakacaksin ayda 15 vermissin zamanı gelecek ayda hiç vermiyorsun vucut duruyor resmen ama panik yapma. Direkt spora yazıl, utanma sıkılma herkes insan oradakiler benimle dalga gecer vb. düşünme git sen sporunu yap yemene içmene dikkat et gerisi gelir yardım istersen özelden bana yaz

-Bol su iç fakat soğuk olmasın.
-Hamur işi tüketme.
-Spora başla veya tempolu yürüyüş yap.
-Abur cuburu kes.
-Şekeri kes.
Benim tavsiyem bu fakat en sağlıklısı bir diyetisyene danışman olacaktır. Ailene izah edersen destekleyeceklerini düşünüyorum.

Midenizi küçültün, kendinize sınır koyun. 12.15 - 5.10 arası okulda oluyorum (geçen ay 08. 00 - 16.50 arasıydı ama değişti) genel olarak yanımda on lirayla gider hamburger-ayran yapardım. Kendime sınır koydum, genelde okula son 10dk kala uyandığım için kahvaltı etmezdim, kalktığım gibi de acıkmam en az 2 saat sürer benim acıkmam. Okul paramı biriktirmeye, okulda yemek yememeye başladım bir yandan da kilo vermeme vesile oldu, gün içerisinde ise bir kere yiyip (bazen 2) tam yiyorum kendimi iyice doyuruyorum, istediğim fastfoodu hamur işini böyle yemiş oluyorum. Bu sayede bir ay gibi kısa bir sürede 85 kilodan 77'ye geriledim. Tavsiye ederim.

Teşekkür ederim herkese, protein olarak ne önerirsiniz?
Yumurta,yulaf, yeşil sebzeler tüketin. Detoks suyu yapıp vücudunuzda biriken ödemleri atmaya başlayın. İnan 150 kilo iseniz 20 civarı sadece ödemlerden ibaret. Hızlı verdiğiniz kilolar genellikle ödem kısmı oluyor. Belli bir süre sonra kilo verme yavaşlayıp hatta durabiliyor. Pes etmeyin devam edin vücut direnci mevcut o direnç kırıldıktan sonra tamamdır artık rahat rahat kilo vermeye devam edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı