Nasıl kilo verilir?

SenpaiKangal

Picopat
Selam dostlar 171 boyunda kilosu ise 92 olan bir kardeşinizim. 2 sene önce yazları arkadaşım ile spora gidiyordum kendisi zayıfladı, ben bir türlü zayıflayamadım. Spora gittiğim süreçte yaklaşık 4 kilo vermiştim sanırım artık gitgide kilo alıyorum gülünce gözlerim kayboluyor, ailem geceleri yemek yeme, çok yeme, obez kalacaksın falan diyorlar spor salonu yok yakınlarımda evde az yiyeyim diyorum her dediğim zaman daha çok yiyorum kendimi tutamıyorum. Kilo vermiş olan dostlar kendinizi nasıl tuttunuz boğazınıza nasıl dur dediniz yardımcı olur musunuz? Neler yapmam gerekli?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam dostlar 171 boyunda kilosu ise 92 olan bir kardeşinizim. 2 sene önce yazları arkadaşım ile spora gidiyordum kendisi zayıfladı, ben bir türlü zayıflayamadım. Spora gittiğim süreçte yaklaşık 4 kilo vermiştim sanırım artık gitgide kilo alıyorum gülünce gözlerim kayboluyor, ailem geceleri yemek yeme, çok yeme, obez kalacaksın falan diyorlar spor salonu yok yakınlarımda evde az yiyeyim diyorum her dediğim zaman daha çok yiyorum kendimi tutamıyorum. Kilo vermiş olan dostlar kendinizi nasıl tuttunuz boğazınıza nasıl dur dediniz yardımcı olur musunuz? Neler yapmam gerekli?
Hocam 98 kilodan 75 kiloya düştüm ve neredeyse hiç diyet yapmadım. Yaklaşık 1 yıl kadar sürdü,boğazımı asla tutmadım süreç zarfında 1 kilo baklava yediğimi biliyorum. Doğru bir tavsiye kesinlikle değil ama bu süreçte sadece aktif yaşama geçtim. Günde 20 bin adımdan aşağı atmıyordum.

Edit: Asıl kilom 70 seviyelerindeydi. Pandemi zamanında bu kadar kilo almıştım ve pandemi sonrasında verdim işin özü.

Hocam 98 kilodan 75 kiloya düştüm ve neredeyse hiç diyet yapmadım. Yaklaşık 1 yıl kadar sürdü,boğazımı asla tutmadım süreç zarfında 1 kilo baklava yediğimi biliyorum. Doğru bir tavsiye kesinlikle değil ama bu süreçte sadece aktif yaşama geçtim. Günde 20 bin adımdan aşağı atmıyordum.
1 yılda 1KG baklava nedir dostum? günübirlik yiyenler var onu :D

1 yılda 1KG baklava nedir dostum? günübirlik yiyenler var onu :D
Yok hocam öyle değil de 2-3 günde 1 kilo baklava yediğimi biliyorum ama alışkanlık değildi bende. Bence biraz kardiyo,biraz da dengeli beslenmeye kilo vermek gerçekten çok kolay. Elbette metabolizma hızı diye bir değişken de var. Utandım biraz şimdi :D

Hocam işin özü diyet ben kilo sorunu hiç çekmedim fakat ailemde yıllarca kilo vermeye çalışan 3 kişiyle yaşadım spor yürümek elbette önemli ve işlevli fakat en önemlisi beslenme gece acıkıyorsan git salata elma vs. ye normalde 2 tabak yiyorsan 1 tabağa düşür aç bırak kendini

Bu rehberimle verebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı