Nasıl kilo veririm?

Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar kilo vermem lazım amacım 70 kg inmek herhangi bir sağlık sorunum yok, kilolarım özellik kalça ve bacak bölgesinde nedeni bence hareket yok ve yediğim yemekler dengeli değil ve düzenim yok mesela gece 4'de yatıyorum öğlen 12'de kalkıyorum kahvaltı benzeri bir şey yapıyorum 6'da akşam yemeği gece 1-2 oluyor o zamanda bir şeyler yiyorum önerileriz nedir? Önereceginiz her şeye uyabilirim yalnız fazla spor yapmayı sevmiyorum ama spor yapılmadan kilo verilmesi zor. :)

Boy: 1.76.
Kilo: 85.

Şeker, un, tuz kes. Yağlı yiyeceklerden uzak tut ve mümkünse haşlama yemekler ye. Bol bol meyve, sebze tüket. Canın bir şeyler yemek istediğinde fazla olmamak üzere kuru meyve, kuruyemiş tüketin. En önemlisi uyku düzenine de dikkat edin sağlıklı bir yaşam için. Akşam 10 da yatın, sabah 10 da kalkın. Bol bol su tüketmeyi de unutmayın. Sizin için ama şimdilik en iyisi dediklerimden sonra fitness.

Öncelikle uykunu bir düzene sokman lazım ve akşam yemeğinden sonra özellikle saat 1-2 civarında bir şeyler yememeye çalış. Uykunu düzene soktuktan sonra sabahları erken kalkıp kahvaltı etmeden 1 saat de olsa tempolu yürüyüş yapabilirsin.

Abur cubur, gazlı içecekler ve kızartmalar gibi zararlı şeyleri tüketmeyin. Bol su için. Spor yapmayı sevmiyorsun ama kilit nokta spor. 15-20 dakikalık egzersizlere kolayca ulaşabilirsin. Uyku düzeni olarak 7-8 saat kafidir ve çok geç yatıyorsunuz en geç 12-1 gibi uyumanız lazım.

Onu yeme bunu yeme demeyle olmaz o işler. Benim babam pizzacıda çalışıyor. Her akşam büyük boy pizza yiyorum yanına soğan halkası, kolası. Kilom hep aynı. Önemli olan yediklerini eritebilmen.

Geri
Yukarı